T1 dalej nie mają sobie równych w lidze. Ekipa Oner'a wygrała dziś 2-0 z DWG KIA i plasuje się na pierwszej pozycji w LCK z rekordem map 8-1. Wydaje się, że jedyną formacją, która jest w stanie powstrzymać T1, jest Gen.G.

Przed startem spotkania lekkim faworytem było T1. Mistrzowie wiosennego splitu LCK 2022 i wicemistrzowie MSI 2022 znakomicie zaczęli lato. Faker i spółka wygrali wszystkie swoje spotkania, pokonując kolejno: Nongshim RedForce, KT Rolster oraz Liiv SANDBOX. Za to DWG KIA zwyciężyło z Fredit Brion i Liiv SANDBOX, ale przegrało 1-2 z pierwszym w tabeli Gen.G.

DWG KIA 0-1 T1 (MVP: Keria)

Mordekaiser / Trundle / Twisted Fate / Ezreal / Karma – Camille / Lee Sin / Galio / Xayah / Pyke

Gra rozpoczęła się od solowego zabójstwa na górnej alei na konto Nuguri'ego. Jednak w tym samym czasie po drugiej stronie mapy pojawił się Oner i wyeliminował przeciwnego wspierającego. Następnie zaś DK rozegrało świetną walkę na topie i wyszło na lekkie prowadzenie. Natomiast niedługo po tym T1 odpowiedziało tym samym. W ten sposób przez długi czas wynik w złocie był w miarę równy. Kluczowa była walka drużynowa przy trzecim smoku. A w niej genialnie w rywali wszedł Faker i jego ekipa zdobyła hextechowego potwora, a także Nashora. Potem już T1 powoli zmierzało do triumfu, a na koniec podwójne zabójstwo zgarnął Keria i nexus został zniszczony w 31 minucie.

DWG KIA 0-2 T1 (MVP: Faker)

Gwen / Nocturne / Twisted Fate / Ezreal / Bard – Camille / Lee Sin / Galio / Kalista / Nautilus

W drugiej grze wydawało się, że może być jeszcze ciekawiej, gdyż drafty były równiejsze. Tym razem pierwsza krew padła również na górze mapy, aczkolwiek zgarnął ją Zeus po skutecznym zejściu Oner'a. Chwilę później jungler T1 pojawił się na środku, gdzie wyeliminował ShowMaker'a. A na dolnej alei również przeważała legendarna formacja. Natomiast po walce drużynowej przy drugim smoku T1 prowadziło już 6-0 w zabójstwach, więc start był jak z marzeń. DK odpowiedziało dopiero w 14 minucie, wygrywając akcję na topie 3-0. Jednak w kolejnych sytuacjach przeważało znów T1, a genialnie inicjował Faker. Za to Zeus zadawał olbrzymie obrażenia i nexus upadł w 32 minucie.