Niedawno pisaliśmy o tym, że Keduii i Advienne mają zasilić szeregi Giants. A już dzień później wyszło oficjalne potwierdzenie przez organizacje. Na tym jednak nie koniec zbrojenia się GIA na letni split. Nowym środkowym ma zostać Jizuke.

Historia włoskiego midlanera jest jedną z ciekawszych w esportowym League of Legends. Jizuke rozpoczął swoją karierę w 2015 roku, grając na włoskiej scenie i próbując dostać się do challenger series. Ta sztuka udała mu się szybko, aczkolwiek równie szybko z niego spadł. Wtem dołączył do Giants Gaming, czyli do zespołu z miejscem w EUCS i z całkiem niezłym składem. Jednak według ekspertów bez potencjału na awans do EULCS. Natomiast split potoczył się inaczej. JacTroll i spółka wbrew opiniom pokonali po drodze faworytów pokroju PSG, Red Bulls i Wind And Rain. A w turnieju promocyjnym do głównej ligi europejskiej zwyciężyli z Ninjas In Pijamas i Schalke 04.

GIA jednak miało inne plany na wiosenny split 2018 roku w EULCS i nie przedłużyli kontraktów z zawodnikami. Za to na całe szczęście Gilius, Jizuke, Atilla i JacTroll trafili pod skrzydła Team Vitalityu, gdzie toplanerem był Cabochard. W taki o to sposób zobaczyliśmy pierwszego Włocha w europejskim LoL Championship Series. Jizuke miał indywidualnie fenomenalny debiut i dostał nagrodę Rookie of the split. Natomiast w środku lata do VIT dołączył Kikis i wraz z nim Pszczółki poszły po awans na mistrzostwa świata. Na tych niestety trafiły na grupę śmierci, ale i tak udało im się ugrać trzy mapy, z czego dwie na obrońców tytuły — Gen.G.

W następnych trzech latach Włoch dalej miewał swoje występy, ale wyników drużynowych brakowało. W VIT dwukrotnie uplasował się na 5-6 miejscu w LEC. A w Evil Geniuses również nie wychodził spoza czołowej szóstki, aczkolwiek trochę zabrakło do upragnionego awansu na mistrzostwa świata. Po tym nie znalazł dla siebie miejsca w żadnej topowej ekipie i zawiesił karierę. Za to teraz wygląda na to, że cofnie o jeden krok, by być może zrobić dwa w przód. 26-latka znów możemy go zobaczyć w barwach Giants, gdzie będzie występował w składzie gwiazd. GIA z pewnością będzie celować w wygraną na EU Masters Summer 2022.