Przed chwilą pisaliśmy o tym, że Bdd opuścił Gen.G i dołączył do Nonsghsim RedForce. Natomiast na odwrotny krok zdecydował się Peanut, który wraz z Doranem i Rulerem będzie grał w GEN.

Dziś rano Gen.G oficjalnie pożegnało na swoich mediach społecznościowych Bdd. Ten ma za sobą świetne dwa lata, o których więcej możecie przeczytać w artykule poświęconym jemu. Z pewnością jest to dla GEN spora strata, aczkolwiek zapowiada się, że formacja dalej będzie miała mocny skład. W ekipie jako jedyny został Ruler, który był w niej jeszcze za czasów Samsung Galaxy. Wtedy w 2016 roku zdobył wicemistrzostwo świata, a w 2017 roku poprawił ten wynik i wygrał. A parę miesięcy później SSG zrobiło rebrand w KSV Esports, a potem w Gen.G.

W barwach GEN co ciekawe szło już gorzej. W 2018 roku koreańska formacja ledwo dostała się na Worldsy i odpadła już w fazie grupowej. A w 2019 roku nawet jej nie zobaczyliśmy na mistrzostwach. Lepsze były ostatnie dwa lata, chociaż też Ruler i spółka nie zdobyli mistrzostwa LCK. Teraz ma się to poprawić, ponieważ dołączyli Doran i Peanut. Ten pierwszy ma za sobą przeciętny split w KT Rolster, ale wcześniej błyszczał w Griffin. Natomiast Peanut to chyba najbardziej legendarny jungler na świecie. Najbardziej słynął, gdy grał w ROX Tigers. Jednak w SK Telecom T1 i Kingzone DragonX też miał udane epizody.

Natomiast najgorszy był dla niego 2018 rok, który spędził właśnie w Gen.G. Potem miał średni sezon w LGD Gaming, a w tym roku indywidualnie znów wzbił się na wysoki poziom w barwach NS. Jeszcze nie wiadomo kto będzie środkowym i wspierającym w GEN, ale mówi się o Chovym i Kerii, więc zapowiada się mocarny skład.