Wczoraj pisaliśmy o tym, że w przyszłym tygodniu startuje LPL. A to nie jedyna wielka liga, którą będzie można za niedługo oglądać. Wiosenny split LCK zacznie się już za kilka dni i już w pierwszym dniu czeka nas hitowe starcie.

Za nami bardzo dobry sezon w wykonaniu LCK. Co prawda wiosną MSI 2021 wygrał mistrz ligi chińskiej, czyli Royal Never Give Up. Natomiast przed Worldsami każdy mówił, że LPL pokaże dominację nad Koreą Południową, a wyszło zupełnie odwrotnie. Na początku jeszcze rywalizacja była w miarę wyrównana, ale w rewanżach widzieliśmy pogrom. DWG KIA zdominowało grupę A, T1 wyszło na prowadzenie w zbiorze B. Gen.G miało świetną serię w grupie D, a Hanwha Life Esports doprowadziła do dogrywki z RNG w zbiorze C. W play-offach jednak nie było wielkiej okazji do starć pomiędzy tymi regionami, ponieważ w ćwierćfinałach były same derby. Natomiast EDward Gaming w półfinale pokonało 3-2 GEN, a w finale zwyciężyło 3-2 z DK i fani ligi chińskiej i tak mieli powody do ogromnej radości.

Jednak skupmy się na LCK. A jest o czym pisać, ponieważ w Korei Południowej również byliśmy świadkami wielkiej transferowej szufli. Najmocniej na papierze wygląda Gen.G z takimi zawodnikami jak: Chovy, Peanut, czy też Ruler. Natomiast o mistrzostwo powalczyć powinny też T1, DWG KIA, NS RedForce i Kwangdong Freecs.

A walka tych drużyn i pozostałych pięciu rozpocznie się już 12 stycznia. Meczem otwarcia wiosennego splitu LCK 2022 jest starcie DRX vs SANDBOX. Za to zaraz po nim odbędzie prawdziwy hit, gdyż T1 zmierzy się z Kwangdong Freecs, czyli zobaczymy pojedynek byłych teammatów, Faker vs Teddy. Świetnie zapowiadają się również spotkania KT Rolster vs DWG KIA (Wtorek 12:00) i DWG KIA vs Gen.G (Piątek 12:00). Będzie się działo, a transmisję znajdziecie na kanale LCK.