Rebusy traktujące o transferach w tym roku są już czymś często spotykany. Jednak tym razem taki pojawił się nie u LEC Wooloo, czy redaktorów esportmaniacos. A na mediach społecznościowych Excel Esports.

Z pewnością jest to ciekawy sposób przedstawienia zawodnika, aczkolwiek rebus jest banalnie prosty. Na nim możemy ujrzeć między innymi logo LCS, logo Ninjas In Pijamas i Kleda. A to wszystko składa się w jedną całość. Finn Finn Wiestål grał w barwach NIP'u, występował w tym roku w LCS i jest znany ze swojego Kleda.

Transfer jest dość ciekawy, ale też i kontrowersyjny. Wielu fanów zwraca uwagę na to, że Finn jest dobry, aczkolwiek w ostatnich dwóch latach nie zachwycał. Średnie występy miewał już w Rogue. Za to epizodu w Counter Logic Gaming nie może zaliczyć do udanych. W wiosennym splicie CLG zajęło dziewiąte miejsce w LCS, a latem było jeszcze gorzej i uplasowało się na dziesiątej pozycji. Forma Szweda nie była najgorsza, ale też i nie najlepsza. A na europejskiej scenie jest paru solidniejszych toplanerów. W tym Agressivo, który od dwóch lat dominuje w ligach regionalnych, a jeszcze nie dostał szansy gry w LEC. A także Szygenda i Kryze, którzy też są topowymi zawodnikami.

Zapowiada się, że pełny skład EXCEL będzie się prezentował tak: Finn, Markoon, Nukeduck, Patrik, Advienne. Uważam, że znów może się skończyć jak zawsze, czyli bez play-offów. Pamiętajmy, że XL jest jedyną formacją w LEC, która na przestrzeni sześciu splitów nie dostała się tam ani razu.