Pierwszy turniej kwalifikacyjny do Polskiej Ligi Esportowej niemal dobiegł końca. Mecz pomiędzy drużyną Dzieciaczki a Szef+6 zakończył się zwycięstwem ekipy Kikisa i to właśnie oni wystąpią w nadchodzącym sezonie PLE.

Pierwszy sezon Polskiej Ligi Esportowej budził ogromne emocje, a już za horyzontem wyłania się druga odsłona kultowych rozgrywek w League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive. Przez ostatnie dni trwały rozgrywki pierwszego turnieju kwalifikacyjnego, na którego drodze dwie ekipy mogły dołączyć do grona drużyn występujących w PLE.

Pierwszą formacją, która zasili rozgrywki ligowe jest Szef+6. Najnowsza odsłona słynnej marki prowadzonej przez Patryka Jończyka zrzesza czterch czołowych polskich zawodników, a także jednego pochodzącego z Czech. Nic dziwnego, że w kwalifikacjach nie mieli sobie równych; na swojej drodze pokonali słynne Team Paper, a w meczu decydującym zdeklasowali drużynę Dzieciaczków.

Pełen skład Szef+6 przedstawia się następująco:

  • Top: Poland Mateusz „Kikis” Szudlarek
  • Jungle: Poland Adam „Crazy” Fedoruk
  • Mid: Poland Sebastian „niQ760” Robak
  • ADCarry: Czech Republic Patrik „Sheriff” Jiru
  • Support: Poland Ireneusz „Iluzjonist” Opaliński

Już za chwilę na kanale ESPORT NOW rozpocznie się walka pomiędzy Laugh Out Loud i Team8 o drugi slot w Polskiej Lidze Esportowej. Warto także pamiętać o drugim turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się dziewiętnastego września. Zapisy są wciąż otwarte i znajdziecie je TUTAJ.