Poznaliśmy skład oraz terminarz drużyny reprezentującej nasz kraj w eliminacjach Challenger Series, Szef+6. Pierwszym przeciwnikiem Mistrzów Polski będzie k1ck eSports Club.

Już dziś o godzinie 20:00 Szef+6 rozpocznie swoją przygodę w eliminacjach Challenger Series. Będzie to ich pierwsza taka szansa na awans do zaplecza League Championship Series, którą zyskali dzięki zwycięstwu w ESL Mistrzostwach Polski.

Pierwszym przeciwnikiem drużyny Sebastiana „niQ760” Robaka będzie k1ck eSports Club. Jest to najbardziej utytułowana portugalska drużyna. Szansę na grę w eliminacjach wywalczyli sobie w otwartych kwalifikacjach regionu Europy Zachodniej pokonując takie drużyny jak Fnatic Academy czy ASUS ROG Army.

Nie będzie to na pewno łatwe spotkanie dla reprezentantów Polski. W zespole dokonano dwóch zmian, jednak trzon drużyny został taki sam. Wydaje się, że kluczową dla przebiegu spotkania będzie forma w jakiej są nowi zawodnicy, Tomáš „Nardeus” Maršálek oraz Dan „GodBro” Van Vo. Pierwszy z nich to AD Carry znany przede wszystkim z gry w Turcji, który w zeszłym roku razem z Beşiktaş e-Sports Club wygrali Turkish Championship League. Duńczyk natomiast zajmuję pozycję Midlanera. Poprzednio grał w takich zespołach jak Team HUMA czy SK Gaming Prime.

Skład Szef+6 na kwalifikacje Challenger Series:

Poland Sebastian „niQ760” Robak – Toplane
Poland Jakub „Cinkrof” Rokicki – Jungle
Denmark Dan „GodBro” Van Vo – Midlane
Czech Republic Tomáš „Nardeus” Maršálek – AD Carry
Poland Piotr „SuperAZE” Prokop – Support

Stream z tego spotkania będzie dostępny na oficjalnym kanale Riot Games na platformie Twitch.tv. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 20:00, lecz możliwe są różne przesunięcia.