Sytuacja w LVP Superlidze jest niesamowicie wyrównana, a do końca fazy zasadniczej wiosennego splitu została już tylko kolejka. Na razie tylko dwa zespoły zapewniły sobie awans do play-offów, a o cztery pozostałe miejsca walczy sześć drużyn. W tym trzy z Polakami w składzie.

Aktualnie liderem w tabeli ligi hiszpańskiej jest Fnatic TQ. Akademia legendarnej organizacji ma rekord 14-2 i już jest pewna zwycięstwa w fazie zasadniczej. Na drugiej pozycji plasuje się Barca eSports z 11 triumfami i też jest pewna fazy pucharowej. Natomiast dalej sytuacja jest niesamowicie wyrównana. Trzecie jest G2 Arctic (9-7) z Fresskowym i Colorem w składzie. A kolejne pięć pozycji zajmują drużyny z wynikiem 8-8. W najlepszej formie jest ostatnio KOI, a w najgorszej Team Heretics z Zwyroo na środkowej alei. Jednak to już mało istotne, najważniejsze będą poniedziałkowe oraz czwartkowe mecze.

Na początek ostatniej kolejki odbędzie się nic nieznaczące spotkanie, ponieważ UCAM (2-14) podejmie akademię MAD (4-12). Natomiast pierwszym ważnym dzisiejszym starciem jest to o 19:00. Fnatic TQ zmierzy się z G2 Arctic i jeśli Color i spółka wygrają, to mogą już dziś zapewnić sobie awans do play-offów. Następnie Barca podejmie Giants. Ci pierwsi zwycięstwem wywalczają sobie top2 fazy zasadniczej. Jednak dla polskich fanów kluczowe będą dwa ostatnie mecze. O 21:00 KOI zmierzy się z Team Heretics, a chwilę później Movistar Riders z Pyrką zagra z BISONS ECLUB.

Ciekawie zapowiadają się oczywiście też czwartkowe zmagania. Na początek Team Heretics powalczy z FNTQ. Następnie Movistar Riders powinno się łatwo przejechać po UCAM. A w trzecim spotkaniu szykuje się najrówniejsze na papierze starcie, gdyż Giants podejmie KOI. Potem G2 Arctic zagra z Barcą, a na koniec dnia BISONS ECLUB będzie miało w miarę łatwą przeprawę na MAD Lions Madrid. Najciekawsze mecze tego tygodnia LVP Superligi będziemy opisywać.