FunPlus Phoenix fatalnie rozpoczęło letni split Lol Pro League 2022. Jednak szybko reaguje i sięgnęło po mającego za sobą kapitalny split w LCS Summit'a. Z nim FPX będzie chciało awansować do fazy pucharowej chińskiej ligi i powalczyć o mistrzostwa świata.

Summit w tym roku napisał ciekawą historię. Jeszcze wiosną wraz z Cloud9 zajął drugie miejsce w fazie zasadniczej LCS i dostał nagrodę MVP. Natomiast w play-offach C9 odpadło dość szybko, gdyż uplasowało się dopiero na czwartej pozycji. Za to na lato Chmurki zmieniły koncepcję i Summit musiał odejść ze składu, a nie znalazł satysfakcjonującej dla siebie oferty. Natomiast warto też wspomnieć o wcześniejszej karierze Koreańczyka. Ta na dobre rozkręciła się od dołączenia do SANDBOX Gaming. Już w 2019 roku Summit zagrał pierwszy raz w regionalnych finałach o awans na Worldsy. Drugi raz udało mu się to w 2021 po rebrandingu organizacji w Liiv SANDBOX. Jednak w obu przypadkach kończyło się na porażce w pierwszej rundzie.

Teraz Summit dołączy do sypiącego się FunPlus Pheonix. Legendarna chińska organizacja przeżywa chwilowo kryzys i plasuje się na ostatniej pozycji w LPL. Podczas letniego splitu FPX przegrało z EDward Gaming, Invictus Gaming i Royal Never Give. Także rywali miało mocnych, aczkolwiek jak się celuje wysoko, to takich też trzeba pokonywać. A drużyna z takimi zawodnikami, jak Clid i Lwx i Steak'iem na trenerce z pewnością mierzy w awans na Worldsy. Uważam, że Summit w tym może pomóc, gdyż jest to bardzo solidny gracz, także inne zespoły powinny uważać na FunPlus Phoenix. Nowa ekipa Summit'a zagra w przyszłym tygodniu z Victory Five i Top Esports, więc również z rywalami z najwyższej półki w Chinach.