W tym roku poznańskie targi PGA opanuje największa strefa dla fanów i graczy e-sportu. Na ponad 1000 m2 firma FantasyEXPO, reprezentująca takich wystawców jak LG, HyperX oraz RIOT zapewni graczom nie lada gratkę do udziału w zażartych pojedynkach League of Legends, konkursach oraz dodatkowych aktywnościach w części targowej.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o turnieju 21:9 LG Tournament League of Legends (Turniej MOBA). 40,000 złotych w puli podstawowej, cztery drużyny i dwa dni emocjonujących rozgrywek League of Legends czeka na graczy oraz widzów gry, która zebrała 100 milionów aktywnych graczy w ciągu miesiąca. Dwie drużyny zaproszone oraz dwie wyłonione z turnieju eliminacyjnego walczyć będą o nagrody z puli:

  1. miejsce 17000 złotych
  2. miejsce 10000 złotych
  3. miejsce 8000 złotych
  4. miejsce 5000 złotych

Organizatorzy w ramach wspołpracy z serwisem crowdfundingowym Matcherino rozpoczną akcję zwiększania puli dodatkowej, która zasili dodatkową gotówką pulę podstawową. Półfinały oraz mecz o trzecie miejsce odbędzie się w sobotę, natomiast wielki finał zostanie rozegrany w niedzielę. Nie można zapomnieć o komentarzu rozgrywek, który zapewnią Damian „Nervarien” Ziaja oraz Norbert „Dis” Gierczak.

Równolegle do turnieju 21:9 LG Tournament dostępna będzie strefa LG, w której odwiedzający obejrzą powtórki profesjonalnych rozgrywek rodaków w drużynach H2K oraz Fnatic podczas Worldsów League of Legends. W trakcie przerw host poprowadzi konkursy, w których do zdobycia będą upominki od LG i HyperX. Na najlepszych cosplayerów LoL czekać będzie profesjonalne studio fotograficzne oraz konkurs, w którym do zdobycia będą nagrody od LG i HyperX.W specjalnie przygotowanej strefie odwiedzający poczują różnice między monitorem 21:9 a 16:9 oraz obejrzą prezentację peryferii HyperX. Transmisję rozgrywek League of Legends z głównej sceny 21:9 LG Tournament będzie można obejrzeć na trzech dwustronnych 55 calowych ekranach. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymają wyjątkowe upominki.

W trakcie profesjonalnych starć nie zabraknie strefy wolnego grania. Z tej okazji organizatorzy przewidują 20 stanowisk League of Legends z odblokowanymi postaciami i skinami. Uczestnicy otrzymają możliwość własnoręcznego przetestowania sprzętu i peryferiów od HyperX i LG oraz wygrania nagród w otwartych turniejach 1vs1 (dwa dziennie), w których gracze będą mogli zmierzyć się ze sobą i zdobyć nagrody w postaci monitorów LG oraz peryferii HyperX.

Dla osób lubiących przedmioty dedykowane grze League of Legends, stworzone zostanie stoisko z gadżetami RIOT – czapkami, pluszakami, podkładkami pod myszkę. Oprócz tego, odwiedzający będą świadkami prezentacji figurek postaci z League of Legends oraz peryferii HyperX.