Wczoraj ruszyło okienko transferowe w Korei Południowej i już drużyny zalewają nas swoimi ogłoszeniami. Pierwszym zaś i zarazem bardzo głośnym jest powrót Vipera do Hanwha Life Esports. Formacja buduje skład na miarę mistrzostwa.

Viper swoją karierę profesjonalnego gracza rozpoczął w pod koniec 2017 roku, dołączając do Griffin. Wraz z formacją już w debiutanckim splicie wygrał koreańskie challenger series i awansował do LCK. Później zaś GRF zachwycało fanów z całego świata, zdobywając wicemistrzostwo jako beniaminek. Wtem nie udało im się awansować na Mistrzostwa Świata, aczkolwiek osiągnęli ten cel w sezonie 2019. Na nich jednak Viper i spółka odpadli w ćwierćfinale, ale usprawiedliwić ich mogą wcześniejsze problemy z toksycznym trenerem, którego wyrzucili zaraz przed turniejem. 2020 rok zaś był dla koreańskiego strzelca beznadziejny. Najpierw spadł z Griffin z LCK, a potem zajął dziewiąte miejsce w lidze w barwach Hanwha Life Esports.

Natomiast indywidualnie dalej był uważany za światową topkę i zgłosiło się po niego EDward Gaming. Już wiosną legendarna chińska drużyna plasowała się w czołówce LoL Pro League. Za to latem sięgnęła po mistrzostwo. Choć jeszcze większy sukces był wtedy dopiero przed nimi, gdyż na Worldsach również wygrali po fenomenalnym runie. EDG w play-offach zwyciężyło 3-2 z Royal Never Give Up, Gen.G oraz DWG KIA. A Viper w 2021 roku dwukrotnie został wybrany do pierwszego All-Pro Teamu fazy zasadniczej LPL. Niestety sezon 2022 był już dla niego drużynowo dużo gorszy. EDG dopiero na koniec się rozkręciło i dotarło do ćwierćfinału Worldsów. Jednak 22-latek indywidualnie wciąż był czołowym zawodnikiem.

Poza Viper'em, który z pewnością będzie topowym strzelcem w LCK, mówi się o tym, że do Hanwha Life Esports ma dołączyć jego kolega z drużyny, czyli Scout. Byłoby to odejście legendy po wielu latach, gdyż koreański środkowy spędził w EDward Gaming aż siedem sezonów i przez ten czas wiele zwojował. Warto też wspomnieć, że jedynym zawodnikiem w HLE, który dalej ma ważny kontrakt jest toplaner DuDu. Także organizacja sięgnie jeszcze w tym okienku po wzmocnienia również na jungli oraz na pozycji wspierającego. Zapowiada się, że będą walczyli o mistrzostwo.