Już dziś rozpoczyna się wielka batalia o wejście do europejskiej edycji Challenger Series. Wśród zespołów, które powalczą o awans są dwie polskie ekipy – Bobaski oraz Team Kinguin. Początek już od godziny 17:00.

W końcu doczekaliśmy się startu jednych z najciekawszych kwalifikacji Challenger Series w historii. Oprócz tego, że wystąpią w nich dwie polskie ekipy, to cała reszta zespołów stoi na bardzo wysokim poziomie. Wśród nich znajdziemy m.in. akademię Fnatic, gdzie gra Mateusz „Kikis” Szkudlarek, a także Nerv czy Team Forge, które spadły z drugiej najwyższej ligi europejskiej.

Nie da się ukryć, że większość Polaków czeka jednak na pojedynki Bobasków i Team Kinguin, dwóch polskich ekip, które powalczą dziś o pierwsze punkty w swoich grupach. Zadanie jednak nie będzie proste. Już w trzecim meczu dzisiejszego dnia zespół Marcina „Unknown” Kubickiego zmierzy się z faworytem kwalifikacji, Nerv. Na samym końcu natomiast drużyna prowadzona przez Adriana „Hatchy” Widerę podejmie ALTERNATE aTTax.

Harmonogram pierwszego dnia kwalifikacji:

17:00 – Fnatic Academy vs Euronics Gaming
18:00 – AlienTech Esports vs Team Larssen
19:00 – Bobaski vs Nerv
20:00 – Team Forge vs Tricked eSports
21:00 – Team LDLC vs ASUS ROG Army
22:00 – ALTERNATE aTTaX vs Team Kinguin