Już o 10:00 ruszą długo wyczekiwane playoffy wiosennych rozgrywek League of Legends Champions Korea. W pierwszej rundzie zobaczymy starcie pomiędzy DAWMON Gaming i SANDBOX Gaming.

Rotacje w koreańskich zespołach League of Legends uczyniły wiosenny split LCK niezwykle interesującym. Trwające przeszło dwa miesiące rozgrywki sezonu zasadniczego sprowadziły się do playoffów, gdzie pięć pozostałych na polu bitwy drużyn kontynuuje bój o wyjazd na tegoroczną edycję Mid-Season Invitational.

Najlepsza drużyna z półwyspu koreańskiego zostanie wyłoniona za pomocą formatu King of the Hill pojedynczej eliminacji, na które składają się cztery etapy – trzy rundy oraz finał, gdzie na godnych rywali oczekuje ekipa Griffin. Spotkaniem inaugurującym zmagania będzie rywalizacja pomiędzy DAWMON Gaming oraz SANDBOX Gaming, które zmierzą się do dwóch wygranych map.

Wymienione powyżej formacje zmierzyły się ze sobą dwukrotnie na przestrzeni ponad dwumiesięcznych zmagań ligowych. Spotkania w formacie best of three dwukrotnie faworyzowały Kim „OnFleeka” Jang-gyeoma, jednakże do ich rozstrzygnięcia za każdym razem potrzebny był pełen czas regulaminowy. Ponowna konfrontacja zapowiada się niezwykle emocjonująco, natomiast jej początek zaplanowano na godzinę 10:00.

Transmisja na żywo dostępna będzie na kanale LCK w serwisie Twitch.TV.