Po całym letnim sezonie testowania dwóch junglerów przez Team SoloMid, Matthew „Akaadian” Higginbothama i Jonathana „Grig” Armao, organizacja podjęła decyzje o tym, który z nich wystąpi w fazie pucharowej. Okazuje się, że… żaden.

Jest to naprawdę kuriozalna decyzja organizacji Team SoloMid. Na początku sezonu, to Grig głównie dawał popis swoich umiejętności na wielkiej scenie, który wrócił do gry po wyleczeniu kontuzji nadgarstka. Potem w połowie sezonu, nastąpiła jednak zmiana, i to Akaadian głównie grał w LCS. Team SoloMid nawet ogłosiło w połowie Lipca, że to właśnie on będzie ich głównym leśnikiem. Teraz, parę dni przed rozpoczęciem play-offów amerykańskiej ligi, zostało ogłoszone, że to jungler z akademii, Mingyi „Spica” Lu, będzie w nich występował.

Spica posiada małe doświadczenie, jeżeli chodzi o granie w LCS. Występował on już w ostatnim, dziewiątym tygodniu letniego sezonu tego roku. Co więcej, dostał on nagrodę MVP w wygranym starciu z FlyQuest. W porównaniu jednak do stażu Griga i Akaadiana, jest to nic. Młody chińczyk staje przed ogromnym wyzwaniem, i nie będzie mógł się w żaden sposób wycofać, jako że rezerwowi TSM na ćwierćfinały to Erik „Treatz” Wessén i Edward „Tactical” Ra. Pierwszy z nich to wspierający formacji z akademii, a drugi to strzelec. Nie będą mieli w takim razie zbytnio jak zastąpić młodego junglera, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Amerykańskie rozgrywki LCS wracają już w tą sobotę, o 23:00 czasu polskiego. Pierwszym ćwierćfinałem fazy pucharowej będzie pojedynek Team SoloMid z Clutch Gaming. Oficjalną transmisję można zobaczyć na kanale Riot Games w serwisie Twitch.tv.