Po niedawnych zawirowaniach w składzie Excel Esports ponownie kompletuje wyjściową piątkę. Do grona graczy występujących w LEC dołączyli Special oraz Kryze.

Na początku kwietnia zarząd Excel Esports wyraził chęć zmiany zawodników górnej oraz środkowej alei przed nachodzącym letnim splitem League of Legends European Championship. Wkrótce po tych słowach drużynę rzeczywiście opuściło dwóch Koreańczyków – Expect oraz Mickey. Na poznanie ich zastępców musieliśmy czekać jednak aż do wczoraj.

Środek mapy trafił w ręce pochodzącego z Niderlandów Jorana „Speciala” Scheffera. Dwudziestodwulatek z Excel związany jest od grudnia 2018, jednak wówczas zespół nie występował w najwyższej lidze europejskiej. Od momentu wstąpienia w szeregi zespołów występujących na deskach berlińskiego studia, Scheffer objął posadę w akademiii.

Górną aleję objął zaś Felix „Kryze” Hellstrom. Polska społeczność League of Legends może kojarzyć go ze wspólnych występów pod szyldem G2 Heretics z Trymbim. W listopadzie ubiegłego roku zajęli 5-8. miejsce w Iberian Cupie, natomiast znacznie świeższym wynikiem Hellstroma jest zajęcie 4. miejsca w Prime League Pro Division występując w kolorach UOL Sexy Edition.

Dwóch graczy z całą pewnością wniesie powiew świeżości do głównego składu Excel Esports. Czy okażą się lepsi od swoich znacznie bardziej doświadczonych azjatyckich poprzedników? Tego dowiemy się dopiero w trakcie rozgrywek LEC.