W sobotni wieczór poznaliśmy najlepszy zespół wiosennego splitu Europejskich rozgrywek League Championship Series, został nim beniaminek G2 Esports, który w finale pokonał Origen.

 

Tuż po tym ekscytującym meczu, zakończonym 3:1, zawrzało. Wszystko przez tweety toplanera Origen, Paula „sOAZa” Boyera. Francuz napisał, iż pomimo porażki czuje się szczęśliwy z rezultatów podczas tego splitu. Przyznał, że zamierzał opuścić zespół po wiosennym splicie, ponieważ był bardzo przybity z powodu atmosfery panującej w drużynie. Podobne uczucia towarzyszyły mu po występie na Mistrzostwach Świata Sezonu 4, gdzie Fnatic nie udało się wyjść z grupy. sOAZ uważa, że jeżeli Origen utrzyma obecny nastrój, to ponownie uda im się pojechać na Mistrzostwa Świata i zaprezentować się tam z dobrej strony.

 

Francuz to bardzo emocjonalny zawodnik. Po tym jak Rekkles, xPeke i Cyanide opuścili Fnatic na początku 2015 roku, było podobnie. sOAZ zamierzał zakończyć karierę, jednak wtedy otrzymał ofertę dołączenia do Origen, gdzie dziś obecnie występuje. Pomiędzy wierszami możemy odczytać, że jeżeli letni split nie pójdzie po myśli jego zespołu, może dojść do pewnych zmian. W przeszłości na zmianę z Paulem na topie grał Casadar.