Już za dziesięć dni rozpocznie się Mid-Season Invitational 2022. Także czas przedstawić wszystkie drużyny, które wystąpią na tym turnieju, a jest ich 11. Ja natomiast zacznę od tych, które nie są stawiane wśród faworytów. Na pierwszy ogień leci RED Canids.

Poczynania RED Canids

RED Canids to organizacja z olbrzymim bagażem doświadczeń na brazylijskiej scenie LoL'a. Jednak nie zawsze było kolorowo. RED w pierwszym roku rozgrywek zajmowało miejsca na dole tabeli i musiało się bronić przed spadkiem. Za to zaraz później, gdyż wiosną 2017 roku niespodziewanie zwyciężyło w CBLOL, pokonując 3-0 Vivo Keyd w finale. Na Mid-Season Invitational Brazylijczycy pokazali się całkiem nieźle. Odpadli co prawda w grupie A fazy Play-In, aczkolwiek z rekordem 4-2, co sprawiło, że zabrakło im tylko jednej mapy do dogrywki na SuperMassive Esports. Po tym turnieju reprezentanci największego kraju w Ameryce Południowej zmienili wspierającego i do składu dołączył Rhuckz, którego możecie kojarzyć z gry we Fnatic TQ. Wraz z nim RED wygrało Rift Rivals, a w następnych dwóch splitach dalej zachodziło daleko w play-offach w swoim regionie.

Natomiast po tym przyszedł czas posuchy dla RED Canids. Formacja uplasowała się na ostatniej pozycji w lidze, a to oznaczało spadek do brazylijskiego challenger series. Tam drużyna Czerwonych Psowatych gnieździła się dość długo i dopiero pod koniec 2020 roku udało się jej awansować do głównej ligi brazylijskiej. Tak zaczął się też okres dominacji RED, ponieważ do powrotu do CBLOL przyczyniło się aż trzech zawodników z aktualnego składu. Wiosną 2021 roku Guigo i spółka doszli do półfinałów fazy pucharowej, a już w kolejnym splicie zwyciężyli. Za to na Worldsach zaliczyli niezbyt udany występ, gdyż w grupie wygrali tylko z INFINITY, a w barażach przegrali 2-3 z australijskim PEACE. Mimo to zostali w tym samym składzie na ten rok i znów zwyciężyli w swoim regionie. Finał przeciwko paIN Gaming zakończył się wynikiem 3-2, a nagrodę MVP dostał Aegis.

Historia zawodników

Tak prezentuje się skład RED Canids na MSI 2022:

  • TOP: 🇧🇷 Guilherme „Guigo” Ruiz
  • JNG: 🇧🇷 Gabriel Vinicius „Aegis” Saes de Lemos
  • MID: 🇧🇷 Daniel „Grevthar” Xavier
  • MID: 🇧🇷 Adriano „Avenger” Perassoli (Rezerwowy)
  • ADC: 🇧🇷 Alexandre „TitaN” Lima dos Santos
  • SUP: 🇧🇷 Gabriel „Jojo” Dzelme de Oliveira

Guigo, Aegis i Avenger to wychowankowie RED Caninds, więc mają zgranie jak mało kto na świecie. Choć jungler i rezerwowy środkowy formacji grają w niej od 2018 roku, a toplaner dołączył rok później. Grevthar co ciekawe również grał w akademii RED Canids już za czasów Aegis's. Jednak wcześniej występował też w barwach drugiej drużyny paIN Gaming. A zaczynał swoją przygodę z esportem w Neo Llamas & Friends. Największe doświadczenie ma zaś dolna aleja RED Canids. TitaN dwukrotnie wygrywał w CBLOL, grając w KaBuM! e-Sports i miał okazję się pokazać na MSI i Worldsach 2018. Co ciekawe na tym drugim turnieju Brazylijczycy odpadli w grupie z bilansem 4-2, tracąc jedną mapę do SuperMassive Esports. Natomiast Jojo wiosną 2020 roku wraz z Flamengo Esports otarł się o mistrzostwo ligi brazylijskiej, a wcześniej i później zaliczył wiele splitów w Team oNe eSports.

RED Canids na Mid-Season Invitational 2022 zagra w grupie B. Ich rywalami będą: Royal Never Give Up, PSG Talon i Istanbul Wildcats. A tylko dwa pierwsze miejsca dają awans do głównej fazy turnieju. Także będzie ciężko, ale dla Brazylijczyków sam występ będzie już czymś dużym, a może akurat pokażą coś więcej. Tego dowiemy się już wkrótce, gdyż MSI rusza już 10 maja. Jeszcze nie znamy rozpiski wszystkich meczów, ale będziemy o niej informować.