Rotacje w składach lig narodowych nie omijają polskich zawodników League of Legends. Lucjan „Shlatan” Ahmad i Paweł „Czekolad” Szczepanik zasilili szeregi hiszpańskich organizacji – MAD Lions oraz Splyce Vipers.

Przerwa pomiędzy rozgrywkami wiosennymi a letnimi obfituje w transfery i rotacje w składach wielu zespołów. Zmiany dotykają także formacji na co dzień występujących w ligach narodowych, czego beneficjentami zostało dwóch Polaków. Lucjan „Shlatan” Ahmad i Paweł „Czekolad” Szczepanik dołączyli do dwóch czołowych w Hiszpanii organizacji.

Siedemnastolatek, którego przez ostatnie miesiące mogliśmy podziwiać w Crvena Zvezda zasilił szeregi MAD Lions. Podopieczni Schunuriousa, pomimo nie odniesienia triumfu w LVP, nie mogli narzekać na nieudany wiosenny split – występ na European Masters zakończył się dotarciem aż do półfinałów. Shlatan na pozycji leśnika zastąpi Subicza „bluerzora” Daniela.

Czekolad trafił do akademii jednego z zespołów występujących w League of Legends European Championship, czyli Splyce Vipers. Objął on rolę dotychczas piastowaną przez Jorgena „Hatrixxa” Elgaena, który nie opuścił zespołu, lecz objął rolę w sztabie szkoleniowym. Biorąc pod uwagę formę Szczepanika w trakcie niedawnego Polish Open, zawodnik będzie stanowić dla „Wężów” spore wzmocnienie.

Datę rozpoczęcia letniego splitu LVP, czyli hiszpańskiej ligi, w ramach której występują wymienione powyżej zespoły, zaplanowano na 3 czerwca. Drużyny ponownie zetrą się nie tylko o tytuł mistrza, lecz także miejsce w drugiej osłonie European Masters w 2019 roku.