Leśnik Dire Wolves – Shernfire otrzymał zawieszenie na dwa pierwsze spotkania fazy play-in Mistrzostw Świata. Powodem tej kary jest jego skandaliczne zachowanie w rozgrywkach rankingowych na serwerach koreańskich.

Podczas bootcampu przed Worldsami otrzymał on 18 zgłoszeń w 155 grach. Większość tych zgłoszeń wynikała z toksycznego zachowania i rasistowskiego języka. Dodatkowo Shernfire został już ukarany za wychodzenie z gier. Dzisiaj Riot Games podjęło decyzję o zawieszeniu go na dwa pierwsze spotkania Mistrzostw Świata oraz ukaranie go karą w wysokości 2000 dolarów amerykańskich.

Wszystko wskazuje na to, że w pierwszych dwóch spotkaniach zobaczymy rezerwowego Dire Wolves – Nathan 'Rippii' Mott, który jest również założycielem i właścicielem organizacji. W czasie swojej profesjonalnej kariery grał na tej samej pozycji co Shernfire, ale swoje ostatnie oficjalne spotkanie rozegrał w 2016 roku. Przed australijską drużyną bardzo ciężkie zadanie. Swoje pierwsze spotkanie zagrają już w poniedziałek o 12:00, a ich pierwszym rywalem będzie Infinity eSports CR.