Właściciel 7more7 Pompa Team, Sergiusz „Nitrozyniak” Górski został oficjalnie wykluczony z Ultraligi. Drużyna jest zmuszona do zmiany właściciela lub utraci prawo występu w rozgrywkach.

W ostatnich dniach polskie środowisko esportowe obiegły informacje dotyczące konfliktu na linii pomiędzy Riot Games a Sergiuszem „Nitrozyniakiem” Górskim. Właściciel 7more7 Pompa Team ujawnił w trakcie transmisji na żywo treść wiadomości otrzymanej od wydawcy League of Legends. Wówczas Górski miał zostać wykluczony z Ultraligi za szereg toksycznych zachowań. Jednocześnie zbanowaniu uległy wszystkie jego konta wewnątrz gry.

Dziś doczekaliśmy się oficjalnych informacji. Na portalu lolesports pojawiło się oświadczenie w całości poświęcone Nitrozyniakowi. Wskazano szereg obelżywych i toksycznych zachowań na platformach społecznościowych, o których przedstawiciele ligi dowiedzieli się w marcu bieżącego roku, jednocześnie inicjując śledztwo. Analiza działań w mediach społecznościowych, tworzonych treści wideo, streamów oraz poczynań wewnątrz gry pozwoliły wyśledzić przykłady użycia dyskryminującego języka, personalnych wyzwisk i ukierunkowanego nękania w okresie ostatnich kilku miesięcy.

Działając na mocy zasad zgromadzonych w regulaminie Ultraligi postanowiono o wykluczeniu Sergiusza Górskiego z rozgrywek prowadzonych w ramach ekosystemu Riot Esports. Mając na celu dobro drużyny, kara zacznie obowiązywać od 14 maja bieżącego roku. Do tego czasu Nitrozyniak ma możliwość pozbycia się udziałów w drużynie 7more7 Pompa Team. Jeśli organizacja nie znajdzie do tego czasu nowego właściciela, slot w Ultralidze trafi w ręce innego zespołu.