Szeroko komentowane plotki w końcu znalazły potwierdzenie w faktach. Oskar „Selfmade” Boderek po trzech splitach opuszcza Fnatic.

Po wczorajszym dołączeniu do formacji Adama „Adama” Maanane dzisiaj organizacja poinformowała o zakończeniu współpracy z polskim leśnikiem. Na Twitterze włodarze umieścili film, w którym to dziękują Boderkowi za współpracę.

 

Selfmade, który przyszedł do Fnatic z SK Gaming w listopadzie 2019 roku, ma za sobą bardzo dobre sezony w League of Legends European Championship. Wyśmienita gra w wielu spotkaniach spowodowała, że wielu fanów widziało w nim drugiego Marcina „Jankosa” Jankowskiego. Po odejściu Martina „Rekklesa” Larssona Boderek prawie samodzielnie niósł na swoich barkach całą formację. Niestety, wobec przeciętnej gry pozostałych zawodników, Fnatic zajęło w ubiegłym splicie słabe, piąte miejsce. Odejście zdaniem wielu najlepszego zawodnika jest dziwnym, acz nie niespodziewanym ruchem ze strony włodarzy FNC. W lesie zastąpić polaka ma Gabriël „Bwipo” Rau, którego miejsce na górze zajmie Adam.