Trzy mapy – właśnie tyle potrzebowali reprezentanci Schalke 04, aby rozprawić się z Ninjas in Pyjamas. Dzięki fenomenalnemu zwycięstwu Upset wraz z kolegami awansuje do najwyższego szczebla europejskich rozgrywek, czyli League Championship Series.

Schalke 04

Germany Smittyj – Renekton
Sweden Memento – Gragas
United Kingdom Caedrel – Galio
Germany Upset – Tristana
Norway Norskeren – Janna

vs.

Ninjas in Pyjamas

Cho'Gath – Profit Korea, Republic of
Jarvan IV – Shook Netherlands
Orianna – Nagne Korea, Republic of
Sivir – HeaQ Estonia
Alistar- Sprattel Sweden

Wczesne chwile starcia pomiędzy Schalke 04 a Ninjas in Pyjamas przebiegały spokojnie, lecz z całą pewnością należały do Upseta i jego kolegów. To właśnie oni zdobyli First Blooda, zniszczyli pierwszą wieżę, a także zgładzili Mountain Drake'a oraz Herald Rifta. Wyżej wymienione osiągnięcia połączone z dobrą farmą przełożyły się na niemal czterotysięczną przewagę już w piętnastej minucie rozgrywki.

Pomimo nieudanego początku, zawodnicy szwedzkiej organizacji nie zamierzali łatwo odpuścić. Zaledwie chwilę później pokazali pazur, rozgrywając świetną walkę drużynową na dolnej alei, w której efekcie zgarnęli trzy zabójstwa, a także zniszczyli przednią wieżę rywali. Świetny pokaz umiejętności zaprezentowali także przy podejściu do Nashora – złapanie czterech przeciwników w ultimate Nagne pozwoliło im na bezproblemowe zabicie stwora.

W zaledwie kilku minut rozgrywka obróciła się o sto osiemdziesiąt stopni. Zawodnicy Schalke zachowali jednak zimną krew. Dzielnie stawili czoło nadchodzącej ofensywnie, a następnie zdołali na nowo powrócić do meczu. Ostatecznie to drużyna Memento przybliżyła się o jeden punkt do awansu do EU LCS.

Ninjas in Pyjamas

Korea, Republic of Profit – Trundle
Netherlands Shook – Sejuani
Korea, Republic of Nagne – Galio
Estonia HeaQ – Twitch
Sweden Sprattel – Alistar

vs.

Schalke 04

Cho'Gath – Smittyj Germany
Gragas – Memento Sweden
Cassiopeia – Caedrel United Kingdom
Kog'Maw – Upset Germany
Tahm Kench – Norskeren Norway

Zawodnicy Ninjas in Pyjamas z całą pewnością rozpoczęli drugą mapę pełni motywacji, aby doprowadzić wynik meczu do remisu. Pierwszy krok do zrealizowania swojego planu poczynili na górnej alei, gdzie Shook zdołał przelać Pierwszą Krew. Nie uszło mu to jednak płazem, albowiem ich rywale odpowiedzieli zniszczeniem wieży po drugiej stronie Summoner's Rift.

Przez kolejne chwile rozgrywka przebiegała wyrównanie, a nawet momentami to Nagne wraz z kolegami wychodzili na delikatne prowadzenie. Sytuacja odwróciła się po dwudziestej minucie, gdy na mapie pojawił się pierwszy Baron. Trafił on w ręce reprezentantów Schalke 04, którzy wykorzystali go do zdobycia wrogiego Inhibitora.

Choć drużyna Profita wykazywała się świetnymi umiejętnościami defensywy, oblężenie nałożone przez ich rywali było zbyt silne. Fortyfikacje NiPu runęły, w efekcie czego Upseta od awansu do LCS dzieliła zaledwie jedna mapa.

Schalke 04

Germany Smittyj – Gnar
Sweden Memento – Gragas
United Kingdom Caedrel – Kassadin
Germany Upset – Xayah
Norway Norskeren – Alistar

vs.

Ninjas in Pyjamas

Cho'Gath – Profit Korea, Republic of
Sejuani – Shook Netherlands
Corki – Nagne Korea, Republic of
Ashe – HeaQ Estonia
Morgana – Sprattel Sweden

Trzecia, a zarazem ostatnia mapa była istnym pochodem Schalke 04 po zwycięstwo. Wszystko rozpoczęło się od First Blooda, który trafił na konto Upseta po ganku Gragasa na dolnej alei. Przez kolejne chwile obie drużyny wymieniały się zabójstwami, lecz to jednak Smittyj wraz z kolegami pozostawali w przodzie.

Sytuacja zaczęła zaostrzać się w piętnastej minucie, gdy reprezentanci Schalke zaczćli drastycznie powiększać swoją przewagę nie tylko w zabójstwach, lecz także pod względem zdobytych celów mapy i ilości posiadanego złota. Przełożyło się to na bezproblemowe zdobycie Barona Nashora zaledwie moment po jego zawitaniu na Summoner's Rift.

Baza Ninjas in Pyjamas stanęła w obliczu potężnego zagrożenia, któremu Nagne wraz z kolegami nie mogli sprostać. Zewnętrzne fortyfikacje padały jedna po drugiej. Wkrótce nawiązała się walka drużynowa, podczas której Upset zdobył potrójne zabójstwo – droga do zwycięstwa stała otworem.

Dzięki fenomenalnemu zwycięstwu reprezentanci Schalke 04 powracają do europejskich rozgrywek League Championship Series, gdzie będziemy mogli ich obserwować od następnego splitu.