Za nami pierwsza runda grupy B i jak na razie jest to jedna z najbardziej wyrównanych poziomowo grup. Za to ŠAIM Se SuppUp powoli staje się czarnym koniem rozgrywek.

Przed startem Grupy B mówiło się o trzech mocnych ekipach i jednej znacznie odstającej od reszty. Po pierwszej rundzie taka sytuacja rzeczywiście występuje, ponieważ trzy zespoły mają rekordy 2-1, a jedna 0-3. Jednak tą słabszą niespodziewanie jest G2 Arctic, które w fazie Play-in grało bardzo dobre League of Legends. Natomiast ogromnym pozytywnym zaskoczeniem EU Masters Spring 2021 jest ŠAIM SE SuppUp. Mistrz ligi bałkańskiej z Polakami w sztabie szkoleniowym w każdej grze walczył na równi z mocniejszymi na papierze drużynami.

W pierwszym meczu SSU przez długi czas miało przewagę na RGO. Znakomitą robotę dla serbskiej drużyny robiło bułgarskie trio, a zwłaszcza grający Syndrą twohoyrz. Jednak w kluczowych walkach drużynowych świetnie pozycjonował się Lucker i to on uratował AGO Rogue, które wygrało po 39-minutowej batalii. Dzień później ekipa trenowana przez Nahovsky'ego i Arcesa grała z Misfits Premier i sytuacja była odwrotna. To króliczki prowadziły i to nawet przewagą pięć tysięcy sztuk złota. Jednak wielką rolę w obronie bazy pełnił grający Seraphine Mersa. Grecki wspierający raz po raz wyłapywał przeciwników, a jego drużyna z tego korzystała. Natomiast najważniejsza była walka na rzece, w której Spooky ukradł starszego smoka, a Vzz wyczyścił rywali i SuppUp zakończyło rozgrywkę. Za to trzeciego dnia zobaczyliśmy SSU w najlepszej odsłonie, gdyż serbska farmacja prowadziła grę od początku i co prawda popełniła parę błędów, ale zwyciężyła grę z G2 Arctic.

Z G2AR wygrywało również Misfits Premier oraz AGO Rogue i to w znakomitym stylu. Podobnie MSFP zdominowało polskie RGO, dzięki czemu trzy drużyny w tej grupie mają ten sam bilans i walczą o awans. W nieco cięższej sytuacji jest wspomniane G2AR, jednak jeśli będą grać tak, jak w fazie Play-in, to wszystko jest możliwe.

Już we wtorek zacznie się runda rewanżowa grupy B, a tak prezentuje się jej terminarz:

  • 16:30 🇪🇸 G2 Arctic vs 🇷🇸 ŠAIM SE SuppUp
  • 17:30 🇫🇷 Misfits Premier vs 🇵🇱 AGO Rogue
  • 18:30 🇷🇸 ŠAIM SE SuppUp vs 🇫🇷 Misfits Premier
  • 19:30 🇷🇸 ŠAIM SE SuppUp vs 🇵🇱 AGO Rogue
  • 20:30 🇪🇸 G2 Arctic vs 🇫🇷 Misfits Premier
  • 21:30 🇪🇸 G2 Arctic vs 🇵🇱 AGO Rogue