Przed nami wielki powrót aż trzech polskich byłych profesjonalnych zawodników. Konektiv, Rybson i Overpow wystąpią w kwalifikacjach do Trinity Force Pucharu Polski, a ich celem jest wygranie całego turnieju.

Wczoraj wieczorem Artur „Rybson” Gębicz poinformował na swoich mediach społecznościowych o tym, że weźmie udział w kwalifikacjach do Trinity Force Pucharu Polski. Poza nim w składzie „Szyfru cezara” zagrają również: Konektiv, Overpow, defles oraz Mystiques. Także są to bardzo znani i swego czasu topowi zawodnicy europejskiej sceny. Najmocniejszym punktem jest oczywiście wspierający drużyny, gdyż cały czas aktywnie gra na profesjonalnej scenie. A ostatnio próbował swoich sił w ligach akademii LCS. Natomiast defles miał niedawno przygodę w Komil&Friends, a reszta dalej spędza sporo czasu na kolejce rankingowej.

Pierwsze kwalifikacje rozpoczną się już dziś o 17:00 i są świetną okazją do awansu, gdyż ten wywalczą dwie najlepsze ekipy. Za to w kolejnych trzech kwalifikacjach awans zapewni sobie tylko zwycięzca. A ósemkę main eventu, w którym pula nagród wynosi 40 tysięcy złotych, dopełnią trzy zaproszone zespoły, czyli najprawdopodobniej będzie to czołowa trójka letniego splitu Ultraligi.

Format kwalifikacji to standardowo drabinka pojedynczej eliminacji, gdzie wszystkie mecze poza tymi o awans to BO1. Jednak ciekawy jest format głównego turnieju, ponieważ jest to powrót do czasów IEM Katowice. Zobaczymy dwie grupy po cztery drużyny, w których obowiązywać będzie drabinka podwójnej eliminacji w systemie BO3. A po dwie najlepsze ekipy awansują do półfinałów, które już będą BO5. Transmisje z meczów kwalifikacyjnych będziecie mogli zobaczyć na kanale ugaming na twitchu, ale dostępne będą też POV'y zawodników na ich własnych kanałach. Natomiast te zapowiedzieli już Rybson i Overpow.