Już dziś meczem Rogue vs MAD Lions rozpoczniemy letnie play-offy LEC 2022. Po pierwszym tygodniu poznamy aż trzy zespoły, które awansują na Worldsy. A poza tym zobaczymy starcie Fnatic vs Excel Esports w drabince przegranych.

W pierwszym spotkaniu Rogue podejmie MAD Lions i w tym starciu dość łatwo wskazać faworyta. Jest nim niewątpliwie bardzo dobre w fazie zasadniczej MAD Lions. Lwy wygrały aż 12 spotkań i widać było, że progresują. Natomiast RGE było nierówne i grało w kratkę, przeplatając lepsze gry z tymi gorszymi. Obie formacje mają spore doświadczenie w seriach BO5, aczkolwiek na lanach Łotrzyki często miewali gorsze dni i to może być kolejny plus na konto MAD.

W drugim meczu faworyt jest jeszcze bardziej oczywisty, gdyż G2 Esports zmierzy się z Misfits Gaming. Samuraje wracają ostatnio do formy, a są obecnymi mistrzami League of Legends European Championship. Za to Króliczki miewały problemy i zajęły czwarte miejsce w fazie zasadniczej. Ponadto Jankos mówił na streamie, że jego zdaniem to najgorsza formacja ze wszystkich grających w fazie pucharowej. A na papierze też tak to się prezentuje.

Ciekawie się zapowiada spotkanie określane mianem starcia o Worldsy, ponieważ jak wspominałem MSF nie jest zbytnio brane pod uwagę. W drabince przegranych Fnatic podejmie Excel Esports i ciężko tu wskazać faworyta. Patrząc na samych zawodników i historię organizacji, to byłoby nim FNC. Jednak Pomarańczowi w tym sezonie nie jest w najlepszej formie, choć ich atutem może być właśnie doświadczenie z serii BO5. Natomiast XL myślę, że ma ogromną szansę, która może się już nie powtórzyć, by pojechać na mistrzostwa świata.

Tak prezentuje się terminarz pierwszego tygodnia play-offów letniego splitu LEC 2022:

  • Piątek, 18:00 Rogue vs MAD Lions
  • Sobota, 17:00 G2 Esports vs Misfits Gaming
  • Niedziela, 17:00 Fnatic vs Excel Esports