Przed nami długo wyczekiwane mecze o awans do Ultraligi. Cztery formacja zmierzą się w drabince podwójnej eliminacji o dwa miejsca w sezonie 2023 mistrzostw polski i krajów bałtyckich. Poza tym w tym tygodniu odbędą się turnieje promocyjne w pozostałych ERL'ach.

Z pewnością najbardziej wszyscy wyczekiwali na występy Internaziomali podczas turnieju promocyjnego do Ultraligi. Jednak ekipa streamerów postanowiła się wycofać z rywalizacji po tragicznej informacji o śmierci ich trenera, czyli Karola „Konektiv'a” Wojciechowskiego. Natomiast formacja nie wydała oświadczenia z konkretnym powodem swojej absencji, co oczywiście nie dziwi. W turnieju promocyjnym zamiast ZIOM pojawi się piratesports. To za sprawą tego, że ARR było trzecie w rankingu punktowym, a drugie Method2Madness postanowiło sprzedać slota. Niemniej mecze i tak zapowiadają się interesująco.

W pierwszym meczu Komil&Friends podejmie Piratów. W meczu na Internaziomali ciężko byłoby wskazać faworyta, aczkolwiek w tym wypadku myślę, że możemy zobaczyć szybkie 3-0. KnF na papierze wygląda dużo lepiej, ponieważ grają tam całkiem doświadczeni zawodnicy. Za to ARR to piątka młodzików, dla których przygodą będzie gra w turnieju promocyjnym. Lepiej zapowiada się zaś drugie spotkanie, gdyż w nim devils.one podejmie Grypciocraft Esports. Wiele osób wskazuje na to, że to te dwie formacje awansują dalej i sam również tak uważam. DV1 wygląda na ekipę, która ma swój styl gry, którym potrafi niszczyć słabsze zespoły. A GRP to najlepsza polska drużyna całego roku spoza głównej dywizji Ultraligi. Pierwsze starcia zobaczymy dziś i jutro o 17:00.

Poza Polską turnieje promocyjne odbędą się również w LFL, PRM, SuperLidze oraz w NLC. W lidze hiszpańskiej już dziś o 18:00 UCAM Tokiers zmierzy się z CASE Esports. W tej pierwszej formacji gra Zamulek, a w ekipie Casemiro na górnej alei znajduje się R4VEN. Polacy grają również w LFL i w PRM. Jutro w lidze francuskiej IZI Dream z Roison'em w składzie zagra z Mirage Elyandra, gdzie występuje Raxxo. A również we wtorek Hertha Berlin eSports z Matisławem na midzie podejmie WAVE Esports. O przebiegu rywalizacji będziemy informować na bieżąco.