Już dziś o 10:00 zainicjowane zostaną rozgrywki League of Legends w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Osiem zespołów spróbuje swoich sił w drabince turniejowej o formacie single elimination.

League of Legends to stały element Polskiej Ligi Esportowej już od momentu powołania jej do życia. Rok 2019 nie oznaczał zerwania z tradycją, albowiem już dziś o 10:00 ruszy pierwszy z pięciu planowanych przystanków. Obecnie rozgrywki najlepszych drużyn w Polsce będzie mogła obserwować publiczność zgromadzona na Warsaw Games Show w Nadarzyńskim Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo.

W dwudniowej rywalizacji w ramach drabinki turniejowej pojedynczej eliminacji wystąpi osiem drużyn. We wszystkich spotkaniach obowiązywać będzie format best of three. Pełen terminarz dzisiejszych spotkań prezentuje się następująco:

  • 10:30 – Illuminar Gaming kontra Polbit Pogoń Szczecin
  • 12:30 – devils.one kontra Actina PACT
  • 15:00 – PRIDE kontra Team DPD
  • 17:30 – devils.one Scouting Grounds kontra Wisła Płock Esports

Transmisja ze spotkań dostępna jest na kanale Nervariena w serwisie Twitch.TV, gdzie oprócz Damiana Ziaji usłyszymy także głosy Wojciecha „Beziego” Wróblewskiego, Rafała „RaFeLa” Fiodorowa oraz Marcina „Ibo” Lebudy.