Wyniki Polaków w fazach zasadniczych ligi północnej, a także zwłaszcza niemieckiej mogą napawać optymizmem. Natomiast teraz przed liczną grupą naszych pojawiają się kolejne wyzwania, czyli play-offy i walka o awans na EU Masters.

Wspomniana walka o EUM nie tyczy się wszystkich, gdyż dwaj Polacy już ten awans uzyskali. W Prime League pierwsze miejsce w fazie zasadniczej daje awans do głównej fazy, a drugie do play-inów EU Masters. Damian „⁠Arces” Osuch może być najbardziej zadowolony, gdyż jego PENTA 1860 sensacyjnie wygrała z rekordem 13-5. Dobrze skalę tego jak wielkie jest to zaskoczenie można oddać porównując ten wyczyn do drugiego miejsca Team ESCA Gaming w Ultralidze. PTA przed startem sezonu było stawiane we wszelkich power rankingach w okolicy 6-8 miejsca, więc triumf w fazie zasadniczej jest sporym osiągnięciem.

Patrząc na to, że mousesports z Czekoladem na środkowej alei było na szóstym miejscu na półmetku rywalizacji, to ich drugie miejsce też jest pewnym sukcesem. Tylko pewnym, gdyż był to skład stawiany właśnie w top2, więc po prostu spełnił swoje zadanie, jakim był awans na EU Masters. A odnośnie do tego awansu, to o trzecie miejsce na EUM powalczą BIG, GamerLegion, SK Gaming oraz E WIE EINFACH. W pierwszym meczu BIG z Melonikiem zmierzy się z EWI, a w drugim SKP podejmie GL trenowane przez Marin1. Oba starcia odbędą się jutro w formacie BO3, a zwycięzcy powalczą w środę w serii BO5.

Ciekawie jest również w Northern League Championship. Tam przewodzi polska myśl szkoleniowa. Paweł „⁠delord” Szabla wraz z Fnatic Rising wygrał grupę B i zacznie fazę pucharową od meczu z Tricked Esport w drabince wygranych. Jednak to dopiero 29 lipca, a już jutro o 18:00 zobaczymy mecz Nordavind z Team Singularity. Kibicować trzeba tym drugim, ponieważ asystentem trenera w SNG jest Mateusz „⁠Kiao” Sujdak. Jego ekipa była tylko jedno oczko w tabeli gorsza od TRC, więc jest w niej spora nadzieja na awans na EU Masters. Zwycięzca meczu z Nordavind zmierzy się 29 lipca o 18:00 z wygranym ze spotkania Riddle Esports kontra BT Excel.