Przed nami najważniejszy turniej w League of Legends, czyli coroczne worldsy. Na mistrzostwach świata jest wiele potężnych drużyn, jednak zaczniemy od fazy Play-In, która jest obsadzona bardziej egzotycznie.

W grupie A od której rozpocznie się pierwszy dzień rozgrywek mamy dwóch solidnych faworytów. Trochę lepsze wydaje się LNG Esports, ponieważ zajęło czwarte miejsce w bardziej poważanym LPL. Jednak Hanwha Life Esports walczyła na równi z T1, a jak mówił w wywiadzie Chovy, nawet się cieszy, że przegrali. A to dlatego, że wolą zacząć worldsy od fazy Play-In, by się rozgrzać. Pozostałe ekipy w tej grupie są znacznie gorsze na papierze. Liczni brazylijscy fani chcieliby, żeby RED Canids przyniosło awans ich regionowi i rzeczywiście uważam, że są mocniejsi od pozostałej dwójki. PEACE i Infinity Esports to raczej zespoły bez większych szans. Chociaż Australia ostatnio zaskoczyła, a LLA zawsze urywa pojedyncze mapy w starciach z lepszymi.

Znamy datę rozpoczęcia wiosennego splitu LEC 2022!

Bardziej wyrównana zdaje się grupa B. Faworytem jest Cloud9, jednak Beyond Gaming pokazywało się solidnie podczas finałów PCS, a amerykanie mieli swoje kryzysy. Natomiast często mówi się jeszcze o trzeciej ekipie, czyli DetonatioN FocusMe. Japończycy na MSI 2021 pokazali się z bardzo dobrej strony, a w letnim splicie dominowali w swoim regionie. Także może w końcu zobaczymy coś więcej w ich wykonaniu. Pozostałe dwa zespoły też nie są byle jakie. Unicorns Of Love jedzie na worldsy trzeci raz z rzędu, a w Galatasaray gra kilku doświadczonych zawodników. Może się wydarzyć naprawdę wiele.

Tak prezentuje się terminarz pierwszego dnia rozgrywek:

  • 13:00 – Korea, Republic of Hanwha Life Esports vs 🇨🇳 LNG Esports
  • 14:00 – 🇨🇷 Infinity Esports vs 🇧🇷 RED Canids
  • 15:00 – 🇨🇳 LNG Esports vs 🇦🇺 PEACE
  • 16:00 – 🇰🇷 Hanwha Life Esports vs 🇨🇷 Infinity Esports
  • 17:00 – 🇷🇺 Unicorns Of Love vs 🇯🇵 DetonatioN FocusMe
  • 18:00 – 🇹🇷 Galatasaray Esports vs 🇹🇼 Beyond Gaming
  • 19:00 – 🇯🇵 DetonatioN FocusMe vs 🇺🇸 Cloud9
  • 20:00 – 🇷🇺 Unicorns Of Love vs 🇹🇷 Galatasaray Esports