Przed nami pięć dni rozgrywek kwalifikacji do Ultraligi dla bałtyckich ekip. Dwie najlepsze z pięciu wywalczą sobie awans do dziesięciodrużynowej ligi. A okazje do spisania się będą mieli również początkujący komentatorzy, gdyż prawa do transmisji są otwarte.

Kilka tygodni temu dotarła do nas informacja, że do Ultraligi zostaną dołączone kraje bałtyckie, czyli Estonia, Łotwa i Litwa. A ponadto liga zostanie rozszerzona do 10 drużyn. Za to dziś zostały ogłoszone kwalifikacje dla drużyn bałtyckich. W nich zobaczymy pięć topowych organizacji z tamtego regionu, z których tylko dwie dostaną się do Ultraligi. A o te dwa miejsca mierzyć się będą: Iron Wolves, GOEXANIMO, Goskilla, EESTI RASTIKUD i Method2Madness. Natomiast formatem będzie drabinka podwójnej eliminacji z samymi meczami BO5 i awansują zwycięzcy drabinki wygranych oraz przegranych. Także z uwagi na pięć drużyn drzewko będzie pewnie takie samo jak w play-offach tego sezonu Ultraligi, oparte na wynikach ekip w letnim splicie Baltic Masters.

Tak najprawdopodobniej będzie ułożony terminarz Ultraliga Expansion Tournament, gdyż podane zostały terminy rozgrywek:

  • 10 października – pierwsza runda drabinki wygranych
  • 13 października – pierwsza runda drabinki przegranych
  • 15 października – finał drabinki wygranych
  • 16 października – druga runda drabinki wygranych
  • 18 października – finał drabinki wygranych

Ciekawą informacją jest również to, że prawa do transmisji są otwarte, więc jak pisze Ultraliga, turniej będzie szansą dla aspirujących komentatorów. Każdy może transmitować i komentować rozgrywki na własnym kanale.