Chyba nikt nie zaprzeczy, że format poprzednich Pick'emów był już przestarzały. Nie dość, że nie było fazy Play-In, to format samego obstawiania miejsc drużyn się znudził. Natomiast w tym roku wszystko się zmieniło i będzie bardzo ciekawie.

Oczywiście tradycyjny Pick'em również został. Dalej będzie można ustawić drużyny miejscami we wszystkich grupach main eventy, a także wytypować play-offy. Natomiast w tym roku do obstawienia będzie również faza pucharowa Play-In'ów. Na to czekała większość społeczności, wiec jest to dobra zmiana. Jednak najciekawszy jest oddzielny dodatek. Poza tradycyjnym Pick'emem dostaliśmy segment Kryształowej Kuli. W nim zaś do wytypowania jest 20 różnych rzeczy dotyczących: zawodników, herosów, drużyn oraz całego turnieju. W tym znajdują się takie pytania, jak: „Kto wygra Worldsy?”, „Kto będzie miał najlepsze KDA?”, „Który bohater będzie najczęściej wybieranym?”, czy „Ile Pentakilli zobaczymy na mistrzostwach?”. Więcej znajdziecie na stronie Pick'em.

Mistrzostwa Świata startują już 29 września, więc do końca 28 września możecie typować Kryształową Kulę. Natomiast główny segment Pick'em możecie zacząć typować od 3 października, gdyż wtedy poznamy pary play-offów fazy Play-In. Natomiast wtedy musicie się śpieszyć, ponieważ będziecie mieli na to dzień. To dlatego, że faza Play-In jest rozgrywana bez większego wytchnienia. Więcej czasu będzie za to na ustawienie drużyn w fazie grupowej main eventu. Osobiście uważam, że cały Pick'em sprawia, że cały hype wokół Mistrzostw Świata zawsze jest większy, a teraz wyjdzie to na jeszcze większą skalę. Z pewnością będzie się działo.