Po wielotygodniowej przerwie nadszedł czas na wznowienie zmagań w ramach League of Legends European Championship. Wraz z rozpoczęciem letnich rozgrywek, rozpocznie się także walka o występ na tegorocznych Mistrzostwach Świata.

Wiosenne rozgrywki League of Legends European Championship wprowadziły ogromny powiew świeżości. Wprowadzenie systemu franczyzowego w ramach Starego Kontynentu doprowadziło do powstania nowego układu sił, a najpotężniejsza drużyna – G2 Esports – ostatecznie sięgnęła po tytuł mistrza Mid-Season Invitational 2019.

W letnim splicie nie obyło się jednak bez rozczarowań. Jednym z nich była formacja Rogue, która przeciwnie względem swojej akademii, nie znalazła się choćby w najlepszej piątce LEC. Doszło z tego powodu do interesujących zmian w składzie, m.in. z udziałem Pawła „Woolite” Pruskiego, który powrócił na deski najlepszej ligi Europy. To właśnie w nich włodarze „Łotrzyków” doszukują się nadziei na lepszą przyszłość.

Zmagania rozpoczną się już dziś o 18:00, kiedy na deskach berlińskiego studia zawalczą formacje G2 Esports oraz Splyce. Polska transmisja ze spotkań dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.