W europejskim Challenger Series zobaczymy, jedynie dwóch polaków. Dodatkowo z racji zasad RIOT Games w dzisiejszym spotkaniu nie może wystąpić Paweł 'Woolite' Pruski.

 

Red Bulls

Korea, Republic of Thal
Korea, Republic of MooJin
Sweden MagiFelix
Germany Sedrion
United Kingdom kaSing

vs.

FC Schalke 04

SmittyJ Germany
Memento Sweden
Caedrel United Kingdom
Upset Germany
Norskeren Norway

Mecz otwarcia Challenger Series zapowiada się niezwykle emocjonująco. Zmierzą się w nim zespoły, które są głównymi kandydatami do walki o awans do LCS. Z jednej strony fenomenalne Red Bulls, które wygrało otwarte kwalifikacje na EU West, żeby potem z małymi problemami wygrać w drugiej fazie tego turnieju. FC Schalke to największe rozczarowanie poprzedniej edycji. Zdominowali oni fazę ligową, jednak w fazie play-off polegli na Misfits Academy. Przed tym splitem ich szeregi zasiliło aż trzech graczy. Najciekawiej zapowiada się leśnik tego zespołu, czyli Jonas 'Memento' Elmagrichi, były zawodnik Giants Gaming.

 

Paris Saint-Germain

Finland WhiteKnight
Netherlands Kirei
Korea, Republic of Blanc
Czech Republic Nardeus
Germany NoXiAK

vs.

Origen

Dan Dan Netherlands
Xani Croatia
SRH Austria
Neon Slovakia
Iluzjonist Poland

Origen ze względu na przepisy RIOTu zostało zmuszone do grania z dwoma rezerwowymi zawodnikami. Dzięki temu będziemy mieli okazje zobaczyć w akcji Ireneusza 'Iluzjonista' Opalińskiego, który na co dzień gra w drugiej drużynie tej organizacji. PSG na pewno chce zapomnieć o porażce 2-3 z Fnatic Academy w półfinale ostatniego Challenger Series i powalczyć o szansę na awans do LCS w tym splicie. W tym celu powinni pokonać Origen grające w teoretycznym osłabieniu. Na pewno są faworytami, ale ich przeciwnicy mogą zaskoczyć jakimś nietypowym zagraniem, w szczególność, że Dan Dan ma bardzo szeroką pulę dostępnych bohaterów.

 

Wind And Rain

Sweden Jwaow
United Kingdom Dan
Sweden Kakan
Spain DarkSide
Norway Quixeth

vs.

Giants Gaming

Ruin Korea, Republic of
Gilius Germany
Jiizuke Italy
Minitroupax Portugal
JacTroll Poland

WAR jako drużyna która awansowała z kwalifikacji musi w pierwszym spotkaniu zagrać z trzema zawodnikami ze składu, który takowy awans wywalczył. Z tego powodu zobaczymy dzisiaj dwójkę aktualnych graczy Origen, czyli Alejandro 'DarkSide' Oyonate i August 'Quixeth' Sakrsfjord. Dodatkowo na ten mecz do składu powrócił były rezerwowy – Elias 'Kakan' Edlund. Dla Giants Gaming jest to wymarzona okazja, żeby zdobyć pierwsze punkty w tych rozgrywkach i zwiększyć swoje szansę na awans do play-off, który przy okazji zapewni im utrzymanie w tych rozgrywkach. Drużyna Jakuba 'JacTrolla' Skurzyńskiego nie jest faworytem Challenger Series, dlatego muszą zrobić wszystko, żeby wygrać to spotkanie.