W ostatecznym starciu o tytuł mistrzowski piątego sezonu PLE zmierzyli się dominatorzy fazy finałowej – ROŁG SKŁAD – oraz Komputronik Gaming Scouting Grounds. Mystiques i spółka dość pewnie rozprawili się jednak ze swoimi przeciwnikami i to właśnie ROŁG SKŁAD sięgnęło po puchar.

Pierwsze dwie odsłony spotkania finałowego zwiastowały bardzo wyrównane starcie. W obu wyjściach na Summoner's Rift, zespoły wymieniały dość wyrównanie ciosy i jedynie detale zadecydowały o tym, że pierwsze z nich padło łupem zespołu Czekolada, a drugie – Czajka. Szczególnie Komputronik Gaming Scouting Grounds wyglądało niesamowicie przekonująco w swoim triumfie.

W trzeciej odsłonie KG podjęło dość niekonwencjonalną próbę itemizacji – Lucker dzierżący Sennę zdecydował się na zagranie tzw. Frostmancy. Niestety dla fanów zespołu przygotowanego przez devils.one, duet Xayi oraz Rakana okazał się zbyt silny na linii i całkowicie zniwelował wpływ, jaki strzelec Komputronik Gaming Scouting Grounds miał na rozgrywkę. Rozpęd, który nabrało ROŁG SKŁAD, pozwolił również na kompletne przemielenie rywali w czwartej, jak się okazało ostatniej, potyczce na Summoner's Rift i to właśnie ekipa Mystiquesa zapewniła sobie tytuł mistrzowski Polskiej Ligi Esportowej.