Jeszcze ostatnio wydawać się to mogło niemożliwe, a jednak. Cloud9 dokonało cudu i awansowało do play-offów Worlds 2021 kosztem Rogue i FPX.

Cloud9 swoją przygodę z Worldsami rozpoczęło już od fazy Play-In.  Tam do ostatniego meczu musieli drżeć o swój awans. Zespół Perkza niespodziewanie stracił swoje pierwsze miejsce w grupie B kosztem DetonatioN FocusMe. Przedstawiciele LCS o slota w fazie grupowej byli więc zmuszeni powalczyć w drabince ostatniej szansy. W niej nie dali jednak żadnych szans PEACE i udało im się uniknąć sporej kompromitacji.

Następnie Chmurki trafiły do grupy śmierci z FPX, Rogue oraz Dawmon Gaming.  Po sześciu spotkaniach wszystkie ekipy oprócz DWG, które zdominowało swoich rywali, mogły pochwalić się bilansem 2-4. Do wyłonienia drugiego ćwierćfinalisty Worlds potrzebowaliśmy więc dogrywki. W niej mistrzowie z 2020 roku niespodziewanie ulegli drużynie Inspireda. Europejczykom pozostało postawić już więc ostatni krok i pokonać Cloud9. Sensacyjnie to jednak formacja Perkza wyszła z tego pojedynku zwycięska i jakimś cudem zagra w play-offach mistrzostw świata.

Jak na razie rywal Rogue ani Dawmon Gaming w ćwierćfinale Worlds nie jest znany. Dziś poznamy kolejne rozstrzygnięcia tym razem w grupie B, w której jest nam dane oglądać EDward Gaming, SKT T1, 100 Thieves oraz DetonatioN FocusMe.

  • 13:00 – Edward Gaming vs DetonatioN FocusMe

  • 14:00 – SKT T1 vs 100 Thieves

  • 15:00 – Edward Gaming vs SKT T1

  • 16:00 – 100 Thieves vs DetonatioN FocusMe

  • 17:00 – DetonatioN FocusMe vs SKT T1

  • 18:00 – 100 Thieves vs Edward Gaming