Rogue wchodzi do finału LEC po pięciomapowym rollercoasterze! Dziś o awans do kolejnej rundy play-offów powalczy G2 Esports.

Rogue przebyło prawdziwą drogę z piekła do nieba. W półfinale górnej drabinki Łotrzyki skrzyżowały rękawice z Fnatic. Był to jeden z najbardziej wyczekiwanych pojedynków, albowiem do obu formacji po sezonie zasadniczym przypięła się łatka głównych faworytów do końcowego triumfu. Wedle oczekiwań mecz pomiędzy ekipą Trymbiego, a Wundera nie zawiódł oczekiwań fanów i dzięki kapitalnej postawie obu drużyn obejrzeliśmy prawdziwe show.

Mistrzowie sezonu zasadniczego rozpoczęli mecz z Fnatic nie najlepiej. Już po pierwszych dwóch grach zespół Upseta był o krok od awansu do wielkiego finału. Mimo to ekipa Polaka potrafiła odwrócić losy spotkania i to właśnie ona została pierwszym finalistą wiosennego Splitu LEC, w którym swojego rywala poznają dopiero w następnym tygodniu.

Pomimo wczorajszej porażki Fnatic nadal zachowuje szanse na awans do wielkiego finału LEC. Obecnie zespół Humanoida oczekuje na swojego przeciwnika w finale drabinki przegranych. W nim zawodnicy brytyjskiej organizacji zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku G2-Misfits.

17:00 – European Union Misfits vs G2 European Union