Ostatnie wydarzenia na świecie sprawiły, że naturalnie pojawiają się nowe prawa podatkowe, kursy walut szybują w górę bądź też w dół, pojawiła się inflacja. Na to wszystko musiał zareagować sam Riot, który w związku z tym wprowadza nowe regulacje co do swojej waluty – Riot Points.

Wprowadzane zmiany nie są jednolite dla każdego regionu, co jest w pełni zrozumiałe. Gospodarka każdego z nich jest po prostu na innym poziomie i inaczej radzi sobie z globalnym kryzysem, jakim jest epidemia COVID-19. Największe wahania dotkną regionu Ameryki Łacińskiej, gdzie wiele krajów wprowadziło nowe regulacje podatkowe, stąd też w każdym z nich cena RP wzrosła o zależny od nowych regulacji procent.

Analogicznie, w tych samych krajach, aczkolwiek nie wszystkich, wzrosną ceny zawartości w Teamfight Tactics Mobile. Gracze z Ameryki Południowej z pewnością mają z tego tytułu niejeden powód do narzekania, w przeciwieństwie do nas. Między innymi w Europie ceny danych zawartości wręcz przeciwnie spadnie, możliwie nawet do 20%. Wszystko to zależne będzie od przedmiotu, jednakże Riot zaznaczył, że największy spadek zaliczą mniej kosztowne przedmioty.

Dodatkowo, twórcy gry postanowili w jakiś sposób zrekompensować tak niespodziewane i drastyczne regulacje, które mocno podnoszą ceny dla niektórych regionów. W związku z tym, do wieczoru 15 lipca, przy zakupie większej ilości Riot Points, bonusowa zawartość waluty wzrośnie o 100%. Przykład jak i pełne informacje ze strony Riotu znajdziecie pod tym linkiem.