Riot Games znalazło sposób na toksyczność wylewaną między drużynami – po prostu wyłączy możliwość pisania na czacie ogólnym.

Twórcy League of Legends wielokrotnie podkreślali, że zdają sobie sprawę z niesfornych zachowań części graczy, którzy wylewają swoją frustrację podczas gry, gdy ta nie układa się po ich myśli. Studio kilkukrotnie próbowało zaostrzać kary oraz obiecywać, że będą skuteczniej egzekwowane, lecz sytuacja zdaje się nie poprawiać. Stąd też Riot Games zdecydowało się na bardziej drastyczne kroki.

Patch 11.21, wstępne plany – buff Teemo, nerf GoredrinkeraW patchu 11.21, który zostanie wprowadzony na serwery 20 października, wyłączony zostanie chat ogólny (/all chat). Riot tłumaczy tę decyzję następująco: Chociaż czat ogólny może być źródłem zabawnych interakcji społecznościowych pomiędzy drużynami, a także przyjaznego droczenia się, obecnie interakcje negatywne przeważają nad pozytywnymi. Ocenimy wpływ tej zmiany na podstawie raportów o obrażaniu słownym oraz współczynników kar, a także ankiet i waszych bezpośrednich opinii.

Ogólny chat może wrócić w następnym patchu jeśli testy nie wskażą na poprawienie sytuacji. Na ten moment nie ma planów wyłączanie czatu drużynowego, mimo że to on odpowiada za zdecydowaną większość toksycznych zachowań. Jednak jak twierdzi Riot, odgrywa on ważną rolę strategiczną podczas gry.