Już w poprzednim roku wiadomym było, że i w tym worldsy odbędą się w Chinach. Jednak ostatnio wszystkie mecze rozgrywane były w Szanghaju, a tym razem dołączy kilka innych miast.

Pierwotnie gospodarzem mistrzostw świata w 2021 roku miała być Ameryka Północna. Chiny jednak lepiej radzą sobie z pandemią koronawirusa, więc to im Riot Games powierzyło organizacje worldsów. Natomiast NA ugości najlepsze drużyny świata w 2022 roku.

Szanghaj, Qingdao, Wuhan, Chengdu i Shenzen będę miastami, w których mierzyć będą się 24 drużyny z 12 regionów na mistrzostwach świata. Wcześniej w Chinach odbywały się zeszłoroczne woroldsy, a także te w 2017 roku. Za każdym razem wygrywała wtedy drużyna z Korei Południowej. Najpierw Samsung Galaxy, a potem DWG KIA. Jednak jak wiemy ekipy z LPL także potrafią zwyciężać, więc może tym razem uda im się to na swojej ziemi.

Zamknęliśmy się w pięciu miastach po niezwykle zaciętym procesie licytacji i jesteśmy teraz gotowi dotrzymać obietnicy złożonej graczom, organizując wielomiastową trasę w trakcie największego wydarzenia esportowego na świecie ~ powiedział John Needham, szef działu esportu w firmie Riot Games.

Wielki finał zaplanowany jest na 6 listopada i odbędzie się w Universiade Sports Center w Shenzen. Według doniesień arena jest w stanie pomieścić 60 344 osób. Jednak nie potwierdzono jeszcze, czy widzowie będą mogli na żywo śledzić rozgrywki.