W artykule mówiącym o przemyśleniach Riot Games dotyczących obecnego stanu gry, możemy przeczytać o planowanych zmianach dla junglerów.

Pozycja junglera jest jedną z najrzadziej wybieranych ról w League of Legends, szczególnie w niższych dywizjach. Niektóre statystyki mówią, że mniej doświadczeni gracze są bardziej skłonni zagrać na supporcie, niż wybrać się do dżungli. Właśnie dlatego Riot Games na przestrzeni ostatnich lat próbuje ułatwić rozpoczęcie gry w lesie, lecz mimo wielu ułatwień, sytuacja nie chce się zmienić o czym piszą na swoim blogu:

Jedną rzeczą, która nie znika z naszego radaru jest jungle'a. Jest jedną z najbardziej wpływowych/najmocniejszych pozycji, lecz wciąż nie cieszy się zbyt dużą popularnością, co oznacza, że nie daje satysfakcji lub jej dostępność sprawiają, że nie jest wystarczająco pociągająca, niezależnie od tego jak jest mocna. W ostatnich latach wprowadzaliśmy wiele pomniejszych zmian, takich jak zmiany przedmiotów dla leśników, dodanie timerów na mapie oraz tablicy wyników, czy dodawanie nowych ścieżek możliwych do obrania w lesie. Te ułatwienia okazały się być niewystarczające, więc Jungle'a wciąż zaprząta nasze myśli. 

Tylko w ubiegłym roku Riot Games próbował wprowadzić do lasu wiele czempionów, które na pierwszy rzut oka nie pasują do lasu. Ułatwiano grę na tej pozycji takim bohaterom jak Garen, Darius, Talon czy Urgot, które cieszą się dużą popularnością w bardzo niskich dywizjach. Mimo to żaden z nich nie wpasował się w junglerską metę na dobre. Na blogu możemy dalej przeczytać:

Warto zaznaczyć: widzimy pozytywne przyjęcie nowych przedmiotów dla Junglerów, gdy po kupnie pierwszego itemu można od razu zabrać się za cały build. Jest to usprawnienie nie tylko dla nowych użytkowników tej roli, ale również przypadło do gustu weteranom. Jesteśmy pewni, że istnieją kolejne rozwiązania, które uatrakcyjnią tę rolę, bez podważania najważniejszych aspektów – umiejętności oraz elastyczności, które junglerzy uwielbiają.

Z pewnością Riot Games ma w zanadrzu kilka zmian, które mogą uatrakcyjnić grę w lesie, lecz problem małej ilości użytkowników tej pozycji może leżeć w samej społeczności. Najczęściej gdy gra nie idzie po myśli graczy z soloalejek, wina jest zrzucana na leśników, nawet jeśli nie popełnili żadnego błędu. Niewielka liczba graczy na tej pozycji może nie być spowodowana małą atrakcyjnością roli, ale zbyt dużą krytyką otrzymywaną od sojuszników, co zmniejsza przyjemność z gry leśnikami.