Prawdopodobnie dowiedzieliśmy się jakich zmian dotyczących przedmiotów możemy się spodziewać w przedsezonie 2023.

W zapowiedzi nadchodzącego przedsezonu niewiele dowiedzieliśmy się o możliwych zmianach dotyczących przedmiotów, lecz Riot Phroxzon uchylił rąbka tajemnicy w zapowiedzi patcha 12.19. Według głównego projektanta rozgrywki, najwięcej modyfikacji wycelowanych zostanie w przedmioty mityczne. Oto co napisał na twitterze:

Blade of the Ruined King wypełnia niszę w przedmiotach mitycznych dla miękkich wojowników AD+AS i nie jest problemem gdy wiele postaci buduje ten przedmiot (zwłaszcza gdy nie jest on optymalny dla szerokiego grona bohaterów, na których byś tego nie oczekiwał). Każdy przedmiot ma optymalnych użytkowników, jest to normalne i nie jest powodem do nerfów.

Na dłuższą metę chcemy dodać więcej przedmiotów Mitycznych, które będą pasować pod różne style gry i czempiony, obniżymy ich priorytet aby nie było przymusem budowanie ich w pierwszej kolejności (ale wciąż muszą pojawić się w końcowym buildzie) i przesuniemy niektóre nie-mityczne przedmioty jako opcjonalne wybory na pierwszy przedmiot.

Z pewnością jest to coś czego obecnie potrzebuje meta. Wielu graczy skarży się, że nowa fala przedmiotów miała zdywersyfikować możliwość tworzenia buildów w grze, a ostatecznie przyniosła odwrotny efekt. Każdy czempion jest uwiązany do jednego itemu mitycznego, które musi zbudować w pierwszej kolejności, aby jak najszybciej otrzymać power-spike i nie odstawać od reszty.