Podczas tegorocznej gali The Game Awards, studio deweloperskie Riot Forge zapowiedziało dwie gry w uniwersum League of Legends – Ruined King i CONV/RGENCE.

Riot Games podczas obchodów swojego dziesięciolecia hucznie zapowiedział plany na najbliższe lata, które brzmiały jasno – studio chce wypuszczać kolejne gry, ściśle bazujące na uniwersum League of Legends. Jeszcze w tym roku udało nam się zagrać w karciankę tego studia – Legends of Runeterra, a dziś w nocy zapowiedziano następne tytuły.

Oprócz gier zapowiedzianych w połowie października, których nie poznaliśmy nawet tytułów, wszak nazywano roboczo po prostu projektami, otrzymamy jeszcze więcej produktów od Riotu. W ubiegłym tygodniu twórcy League of Legends zapowiedzieli powstanie Riot Forge, czyli marki wydawniczej, która będzie współpracować z zewnętrznymi studiami do tworzenia gier. Cel jest bardzo prosty – tworzyć kolejne produkty w świecie LoL-a.

Podczas gali The Game Awards 2019 zapowiedziano pierwsze owoce tych współpracy. Zaprezentowano dwie gry. Pierwszą z nich jest Ruined King, czyli turowy RPG, za który odpowiadać będzie studio Airship Syndicate, twórcy Darksiders Genesis i Battle Chasers: Nightwar. Ujawniono niewiele informacji, lecz na zwiastunie możemy zobaczyć niszczoną latarnię Thresha, z której uciekają dusze.

Kolejną grą jest CONV/RGENCE: A League of Legends Story, która ma opowiadać o historii Ekko i jego umiejętnościach manipulowania czasem. Tytuł ma być platformową grą akcji, a twórcami są pracownicy Double Stallion Games, którzy w swoim portfolio mają Speed Brawl, czy Big Action Mega Fight!. Zapowiedź CONV/RGENCE stylistyką przypomina tytuły tego  studia, więc z pewnością można spodziewać się podobnej kreski w produkcie wypuszczonym przez Riot Forge.

Obydwie powyższe gry będą przeznaczone dla pojedynczego gracza i mają zostać udostępnione na komputerach osobistych oraz konsolach. Niestety data premiery zarówno Ruined King, jak i CONV/RGENCE: A League of Legends Story wciąż jest nieznana.