Brazylia zdołała pokonać reprezentantów CLS w finałowym meczu żółtego Rift Rivals. Pomimo słabego startu Red Canids obroniło honor swojego regionu.

 

Keyd Stars

Brazil Yang – Renekton
Brazil Revolta – Lee Sin
Brazil takeshi – Syndra
Brazil Juzinho – Varus
Brazil esA – Trundle

vs.

Furious Gaming

Gnar – Acce Argentina
Lee Sin – Khynm Argentina
Corki – uri Uruguay
Caitlyn – prodi Argentina
Trundle – Tulz Argentina

Furious postanowiło sporo zaryzykować inwestując w mobilną kompozycję pod łapanie przeciwników, która miała być odpowiedział na splitpush rywala. Okazało się, że pomysł był całkiem trafiony i do 20 minut Furious spokojnie kontrolowało przebieg spotkania. Dużą zasługę w tym miał Tulz, który świetnie podążał za tempem akcji. Niestety kompozycja drużyny z CLS średnio radziła sobie w walkach drużynowych, a rywale pomimo posiadania Trundla na pozycji wspierającej byli w stanie do tego elementu gry doprowadzić. Od tego momentu Keyd zdołało zdominować spotkanie i zapewnić pierwszy punkt na konto swojego regionu.

Red Canids

Brazil Robo – Renekton
Brazil Nappon – Elise
Brazil tockers – Taliyah
Brazil brTT – Varus
Portugal Rhuckz – Alistar

vs.

Isurus Gaming

Gnar – Pride Chile
Lee Sin – QQmore Chile
Corki – emp Chile
Caitlyn – Kindless Chile
Trundle – Newbie Argentina

Isurus po raz kolejny pokazało w jak świetnej formie przyjechali na ten turniej. Pomimo sporych problemów we własnej lidze, gdzie aktualnie znajdują się dopiero na trzeciej lokacie, zdołali pokonać po raz kolejny zespół z Brazylii. Początek spotkania był niezwykle zacięty, jednak to Red Canids w początkowej fazie środkowego etapu gry zdołało zdobyć przewagę, jednak już jedno starcie drużynowe wystarczyło Isurus, żeby odwrócić losy spotkania.

Red Canids

Brazil Robo – Kennen
Brazil Nappon – Gragas
Brazil tockers – Orianna
Brazil brTT – Twitch
Portugal Rhuckz – Thresh

vs.

Furious Gaming

Shen – Acce Argentina
Rek'Sai – Khynm Argentina
LeBlanc – uri Uruguay
Varus – prodi Argentina
Alistar – Tulz Argentina

Furious Gaming w żaden sposób nie potrafiło utrzymać formy z pierwszych dwóch dni. Od pierwszych minut to Red Canids kontrolowało przebieg spotkania i dyktowało tempo gry. Kolejny świetny mecz rozgrywał Tockers, który od pierwszych minut poruszał się za akcją gry. Brazylijczycy jednak się nie spieszyli, posiadali bardzo silną kompozycję do późnej fazy gry i dopiero wtedy przesądzili wynik meczu na swoją szalę.

 

Keyd Stars

Brazil Yang – Jarvan IV
Brazil Revolta – Lee Sin
Brazil takeshi – Syndra
Brazil Juzinho – Tristana
Brazil esA – Nautilus

vs.

Isurus Gaming

Jax – Pride Chile
Elise – QQmore Chile
Fizz – emp Chile
Jhin – Kindless Chile
Braum – Newbie Argentina

Keyd Stars świetnie rozpoczęło spotkania i bez większych problemów zbudowali sobie ponad 2000 złota przewagi. W 18 minucie wszystko wskazywało na to, że Brazylia bez większych problemów zdoła wygrać Rift Rivals, gdyż drużyna niebieska miała już ponad 5000 złota przewagi. Problem leżał w tym, że Isurus od pierwszych minut było skupione na tym, żeby odciąć Tristanę od farmy. Efekty tego wyszły w pierwszej walce zespołowej, gdzie emp z Kindlessem zmiażdżyli rywala. Od tego momentu reprezentanci CLS dyktowali warunki spotkania i zdołali zakończyć mecz.

Red Canids

Brazil Robo – Gragas
Brazil Nappon – Kha'Zix
Brazil tockers – Syndra
Brazil brTT – Kalista
Portugal Rhuckz – Morgana

vs.

Isurus Gaming

Kled – Pride Chile
Lee Sin – QQmore Chile
Fizz – emp Chile
Jhin – Kindless Chile
Tahm Kench – Newbie Argentina

W finałowym spotkaniu Isurus zaczęło tak dobrze, jak we wcześniejszych starciach tych formacji. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Pride, a po drugiej stronie Nappon. Środkowy etap spotkania był zdominowany przez zespół z CLS, który fantastycznie wykorzystywał umiejętność ostateczną Kleda. Problem Isurus leżał w tym, że nieważne jak wielkie prowadzenie mieli, nie potrafili zniszczyć inhibitora rywala. Red Canids zdołało finalnie znaleźć lukę w ustawieniu rywala i zainicjować wygraną walkę zespołową. Duże znaczenie miało tutaj ustawienie brTT. Zdobywają asa w późnym etapie spotkania, zdołali zakończyć mecz i zgarnąć wygraną dla swojego regionu.