Za nami pierwszy dzień Worldsów 2022. Podczas niego raczej nie byliśmy świadkami wielkich sensacji, ale w kilku meczach wynik zaskoczył. Natomiast zawodnikiem dnia z pewnością jest Rhuckz, którego KDA nikt już na tych Mistrzostwach nie przebije.

Rhuckz to zawodnik, który wraz z akademią Fnatic jeszcze kilka tygodni temu zajął siódme miejsce w fazie zasadnicze ligi hiszpańskiej. Wcześniej Portugalczyk najwyżej zaszedł do finału EU Masters Summer 2021 oraz wygrał wiosenny split w Hiszpanii wiosną tego roku. Natomiast w grze na najwyższym poziomie nie ma on nawet najmniejszego doświadczenia. A dziś musiał się mierzyć z zawodnikami z najwyższego szczebla, gdyż zastępował Hylissanga w głównym składzie Fnatic. Warto dodać, że dowiedział się o tym parę dni temu i nie miał czasu na żadne przygotowanie.

Mimo to spisał się znakomicie, a czasem miało się wrażenie, że Upset i Rhuckz to zgrany już duet. Pomarańczowi byli bardzo dobrze zsynchronizowani ze sobą i w wielu akcjach ogrywali przeciwników. Sam Portugalczyk po dwóch zwycięstwach na Evil Geniuses i Chiefs Esports Club (Leoną oraz Natilus'em) skończył ze statystykami 0/0/22. Także nikt na tych Worldsach pod względem KDA już go raczej nie przebije, ponieważ inni zagrają więcej gier. Uważam, że zespoły w LEC czy w LCS powinny zwrócić swoją uwagę na Rhuckz'a przygotowując składy na nadchodzący sezon.

W pozostałych grach MAD Lions ledwo wygrało z Isurus oraz z Istanbul Wildcats. Tajwańskie Beyond Gaming ograło brazylijskie LOUD, a niedługo po tym LLL zaskoczyło większość widzów i zmiażdżyło japońskie DetonatioN FocusMe. Następnie Saigon Buffalo po zaciętej batalii zwyciężyło z Istanbul Wildcats. A na koniec dostaliśmy wisienkę na torcie w postaci bardzo emocjonującego starcia DRX vs Royal Never Give Up, w którym górą byli Koreańczycy. W drugim dniu Worldsów najciekawiej zapowiadają się mecze Evil Geniuses vs LOUD oraz MAD Lions vs RNG. Natomiast ja najbardziej czekam na mecz DetonatioN FocusMe vs Chiefs Esports Club, gdyż zawsze miałem słabość do gier wildcardów z potencjałem.

Tak prezentuje się pełny terminarz drugiego dnia Worldsów 2022 (W nawiasie podałem rekordy drużyn):

  • 22:00 🇪🇺 Fnatic (2-0) vs 🇯🇵 DetonatioN FocusMe (0-1)
  • 23:00 🇺🇸 Evil Geniuses (0-1) vs 🇧🇷 LOUD (1-1)
  • 00:00 🇻🇳 Saigon Buffalo (1-0) vs 🇲🇽 Isurus (0-1)
  • 01:00 🇯🇵 DetonatioN FocusMe (0-1) vs 🇦🇺 Chiefs Esports Club (0-1)
  • 02:00 🇺🇸 Evil Geniuses (0-1) vs 🇹🇼 Beyond Gaming (1-0)
  • 03:00 🇰🇷 DRX (1-0) vs 🇻🇳 Saigon Buffalo (1-0)
  • 04:00 🇪🇺 MAD Lions (2-0) vs 🇨🇳 Royal Never Give Up (0-1)
  • 05:00 🇹🇷 Istanbul Wildcats (0-2) vs 🇰🇷 DRX (1-0)