Już dziś rusza piąta kolejka Ultraligi, w której sporo może się podziać. RGO i TEG mogą sobie zapewnić awans do fazy pucharowej. Natomiast devils.one i Gentlemen's Gaming mogą stracić wszelkie szanse na top5.

Tydzień temu dwie gry zwyciężyła Team ESCA Gaming. Z Dżentelmenami zobaczyliśmy zacięte starcie, ale na Komil&Friends był to już totalny stomp. Znów świetnie spisywali się Jaqen, Dawidsonek oraz marlon, jednak cały skład działa, jak dobrze zbudowana maszyna. Podobnie jest ostatnie z K1CK. Ekipa Puki Style w poprzedniej kolejce wygrała oba swoje spotkania. Pierwsze na devils.one, a drugie na GGM, więc nie byli to najwyższej klasy przeciwnicy. Jednak w przypadku K1 uważam, że najważniejszy jest styl tych triumfów, gdyż wcześniej popełniali masę błędów, a w tych meczach od początku do końca kontrolowali grę.

Reszta drużyn poza najsłabszą dwójką zakończyła poprzedni tydzień z bilansem 1-1. AGO Rogue przegrało z Illuminar Gaming, by dzień później wygrać z DV1. Za to IHG uległo w meczu z PDW, które wcześniej zostało pokonane przez Komil&Friends. IHG i RGO jednak pokazują, że są aktualnie nieco lepszymi ekipami od KnF i PDW, co potwierdzają również inni zawodnicy w wywiadach.

Za to sytuacja w tabeli po tych meczach wskazuje pięć drużyn, które zdają się najmocniejsze. Liderem jest RGO z wynikiem 7-1 i już dziś będzie mogło sobie zapewnić awans do play-offów. Natomiast Team ESCA Gaming z bilansem 6-2, potrzebuje jeszcze dwóch wygranych do pewnego awansu, ale z siedmioma oczkami na koncie też powinno się to udać. Na trzeciej pozycji w Ultralidze plasuje się K1CK z rekordem 5-3, a cztery triumfy na koncie mają Illuminar Gaming oraz PDW. Z reszty zespołów najbliżej top5 jest KnF z wynikiem 3-5, aczkolwiek w tym tygodniu ma bardzo ciężkie spotkania. Ekipa KonDziSana zmierzy się z RGO i K1, także będzie bardzo ciężko o zwycięstwa.

Tak prezentuje się terminarz piątej kolejki Ultraligi.

Wtorek:

  • 17:30 PDW vs Gentlemen's Gaming
  • 18:30 Komil&Friends vs AGO Rogue
  • 19:30 K1CK vs Team ESCA Gaming
  • 20:30 Illuminar Gaming vs devils.one

Środa:

  • 17:30 Gentlemen's Gaming vs Illuminar Gaming
  • 18:30 devils.one vs Team ESCA Gaming
  • 19:30 K1CK vs Komil&Friends
  • 20:30 AGO Rogue vs PDW