Już za niedługo na serwery trafią spore zmiany dotyczące Ahri oraz Kayle, o czym poinformował główny projektant rozgrywki League of Legends.

Wczoraj pisaliśmy o szczegółowych planach dotyczących patcha 10.17, w którym aż dwanaście czempionów dostanie mniejsze lub większe zmiany w balansie ich mocy. Z kolei dziś Mark Yetter pochwalił się czego możemy spodziewać się na oficjalnych serwerach za kolejne dwa tygodnie.

Ahri i Kayle czekają niemałe zmiany, a w przypadku Lisicy o Dziewięciu Ogonach można mówić o małym reworku. Usunięto jej dotychczasową umiejętność pasywną, która gwarantowała jej 20% prędkości poruszania się po trafieniu dwóch umiejętności we wrogiego bohatera. Zastąpi ją pasywka o nazwie Essence Theft, która będzie działać w następujący sposób:

  • Każda umiejętność trafiona w przeciwnika gwarantuje ładunek Kradzieży Esencji (nawet do trzech ładunków na jedną umiejętność)
  • Po osiągnięciu dziewięciu ładunków, kolejny skill trafiony w oponenta uleczy Ahri
  • Leczenie wynosi 30/60/90/180 (w zależności od poziomu) +27% obecnego AP (!!!)
  • Zmiany mają pomóc Lisicy w wymianach na linii i gwarantują jedno duże uleczenie, niezależne od trafienia kulki w cele

Oczywiście zmiany na pasywce oznaczają, że efekt pasywny został usunięty z umiejętności Q. Jednak to nie koniec, wszak dodatkową prędkość poruszania zabraną z pasywy, Riot oddaje Ahri na skillu W. Po użyciu Ogników dostaniemy aż 40% dodatkowej szybkości na 1.5 sekundy. Całkowicie nowym efektem jest zadawanie 200% obrażeń w miniony, które mają poniżej 20% zdrowia.

Jeśli chodzi o Kayle, to największe zmiany dotyczą jej umiejętności E. Gwieździste Czaroostrze będzie zupełnie darmowe, będzie szybciej się odnawiać (8-6 sekund) oraz pocisk będzie leciał zdecydowanie szybciej (5000 zamiast 2000 jednostek). Jednak żeby nie było zbyt pięknie osłabiono pozostałe skille – Q nie zwróci już many, zaś W zeżre więcej many (70-110 >>> 90-130).

Według głównego projektanta rozgrywki Marka Yettera, zarówno zmiany Ahri, jak i Kayle traktowane są jako niewielkie wzmocnienia. Najprawdopodobniej niedługo trafią one na serwery PBE, więc będzie je można sprawdzić na serwerze testowym.