Faza zasadnicza wiosennej rundy LEC powoli zbliża się do końca. Dzięki niespodziankom w poprzednim tygodniu nic nie jest jednak rozstrzygnięte.

Ubiegłotygodniowe zmagania w League of Legends Championship Series przyniosły nam szereg zaskakujących rezultatów. Porażka dominującego G2 Esports oraz seria zwycięstw będącego dotychczas w kryzysie Fnatic zmieniły sytuację diametralnie. Po dziesięciu rozegranych spotkaniach aż siedem zespołów będzie liczyć się w walce o pierwsze miejsce.

W związku z tym razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę najciekawszych spotkań. forBET posiada w swojej ofercie szeroką ofertę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Fnatic

*Kurs forBET:
1.37 : 3.12

Data rozpoczęcia
godz. 20:00, 28.02.20

Misfits Gaming

Spotkanie Fnatic z Misfits Gaming zapowiada się szalenie interesująco nie tylko ze względu na to, iż są to dwie ekipy zajmujące wspólnie z dwiema innymi pierwsze miejsce w tabeli LEC. Owszem, fakt ten również mocno wpływa na stawkę spotkania, gdyż przy tak wyrównanej rywalizacji każdy punkt jest na wagę złota. To jednak nie wszystko.

Teoretycznie, faworytem spotkania wydaje się być ekipa Martina „Rekklesa” Larssona. Taki też wynik sugeruje kurs forBET. Z jednej strony wydaje się to być zrozumiałe. Fnatic wygrał oba swoje mecze w poprzedniej kolejce i wydaje się wracać na właściwe tory. Oprócz tego, w poprzednim starciu to właśnie Rekkles z kolegami byli zwycięzcami.

Z drugiej strony od poprzedniego spotkania obu formacji minęło sporo czasu. Obie drużyny sporo przeszły, FNC zdołało już nawet mieć kryzys i go zażegnać. Dzisiaj drużyna Fabiana „Febivena” Diepstratena jest zupełnie inna niż ta, która poniosła wtedy porażkę. Zwycięstwa z G2 Esports i Origen pozwalają twierdzić, że „króliki” wcale nie są skazane w tej walce na porażkę.

G2 Esports

*Kurs forBET:
1.15 : 5.53

Data rozpoczęcia
godz. 22:00, 28.02.20

SK Gaming

Powyższe spotkanie jest z kategorii tych, w których faworyt jest z góry znany. G2 Esports jest najlepszym zespołem w Europie i póki co nie powinno to budzić niczyich wątpliwości. Tylko w takim razie, dlaczego mają już trzy porażki? Czy jest możliwość, że potkną się ponownie?

O wyniku powyższego spotkania zadecyduje prawie całkowicie podejście zawodników G2. Marcin „Jankos” Jankowski i jego koledzy potrafili w tej rundzie przegrać mecz z Schalke 04. Powstaje więc pytanie, czy będą oni w stanie zmotywować się wystarczająco do piątkowego starcia. Bez tej motywacji oraz skupienia znowu możemy być świadkiem głupich zagrywek, które ostatecznie zrzucą drużynę Polaka z pierwszego miejsca.

Przy tym wszystkim powstaje też pytanie, co pokażą nam zawodnicy SK Gaming. Ekipa Juša „Crownshota” Marušiča jest w tym sezonie raczej chłopcem do bicia. Ewentualne nadzieje na awans do fazy play-off pozostaną raczej w sferze marzeń. Tym bardziej więc Crownshot i koledzy muszą pokazać, iż nie znaleźli się w LEC przypadkiem i stać ich na to, by w rundzie letniej powalczyć z najlepszymi.

Rogue

*Kurs forBET:
2.78 : 1.45

Data rozpoczęcia
godz. 20:00, 29.02.20

Origen

Bez wątpienia, jednym z najciekawszych meczów tygodnia będzie pojedynek pomiędzy Rogue a Origen. Rogue, którego barw broni dwóch polskich zawodników, będzie grać o nawiązanie kontaktu z czołówką. Zadanie to jednak nie będzie proste bowiem Barney „Alphari” Morris i jego koledzy na pewno nie będą chcieli go ułatwić. Obie ekipy będą liczyć się w walce o pierwsze miejsce, więc stawka tego spotkania jest nadzwyczaj wysoka.

Oskar „Vander” Bogdan wraz z Kacprem „Isnpiredem” Słomą stoją przed niemałym wyzwaniem. Ich drużyna, od początku rundy wiosennej, jest w gronie faworytów. Niepotrzebna porażka z MAD Lions spowodowała, iż brakuje im jednego punktu, by być na pierwszym miejscu. Punktu tego, będą musieli szukać u którejś z czołowych drużyn. Starcie z Origen, będzie jednym z takich spotkań, jednak zdecydowanie nie będzie ono należało do najłatwiejszych. Za pierwszym razem, lepiej zaprezentowało się Origen. Czy tym razem będzie inaczej? Osobiście w to wątpię.

Faworytem moim jak i użytkowników forBET jest Origen. Ekipa Alphariego gra bardzo porządnie. Nie popełniają oni głupich błędów tak wiele jak ich przeciwnicy. To właśnie oni obok G2 Esports oraz Fnatic powinni najbardziej liczyć się w walce o zwycięstwo rundy wiosennej. Jeżeli Rogue nie zagra na 110%, lub OG nie podejdzie do gry rozkojarzone, to wykona kolejny krok do awnasu do play-offów.

Wszystkie mecze w ramach LEC można oglądać z polskim komentarzem na kanale Polsat Games.

* – kursy z dnia 27.02.20 r. z godziny 17:00