Wczorajsze mecze wyłoniły nam dwa z trzech zespołów, które zagrają w letnim splicie NA LCS. Renegades pokonało Team Dragon Knights, natomiast Team Impulse okazał się być lepszy od Apex Gaming.

Po wyeliminowaniu Team Dignitas, Team Dragon Knights w walce o miejsce w LCS musiało zmierzyć się z Renegades, które zajęło ósme miejsce w wiosennym splicie. Bardzo dużo problemów miała ta drużyna w starciu z drużyną Alberto „Crumbzz” Rengifo. Głównym ich źródłem była górna linia, gdzie ani Cuong „Flaresz” Ta ani Oleksii „RF Legendary” Kuziuta nie potrafili sobie poradzić w starciu z Shinem „Seraph” Wu-Yeong. Zmiana w trakcie spotkania zaszła na pozycji junglera, gdzie zamiast Kevina “Kez” Jeon zagrał Aaron „Bischu” Kim. W żaden sposób nie pomogło to TDK, które ostatecznie przegrało 3:0.

Starcie pomiędzy Team Impulse a Apex Gaming zagwarantowało nam podobną ilość emocji co poprzedni mecz. Tutaj także gra była prowadzona przez jedną drużynę, jednak w przeciwieństwie do TDK, Apex Gaming udało się wygrać jedną grę. Problemem był przede wszystkim brak możliwości niszczenia wież, co znacznie wpłynęło na przebieg gry. Dopiero trzecie spotkanie przyniosło nam cień szansy dla Apex Gaming, któremu udało się wykorzystać błędy rywali. Najbardziej ekscytującą była ostatnia gra, w której to Choi „Pirean” Jun-Sik był bardzo bliski zdobycia pentakilla, jednak Brandon „Mash” Phan zdecydował, że nie pozwoli na to swojemu koledze z drużyny i sam zdobył ostatnie zabójstwo. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 i to Team Impulse awansowało ponownie do LCS.

Już dziś poznamy ostatnią drużynę, która dołączy do najlepszych drużyn Ameryki Północnej w walce o Mistrzostwa Świata 2016. Starcie pomiędzy Team Dragon Knights a Apex Gaming będzie dostępne do obejrzenia tutaj.

Drabinka playoffs na

Riot Games Riot Games