Pierwsza kobieta w profesjonalnych rozgrywkach League of Legends rozważa odejście z Renegades.


Wygląda na to, że już więcej nie zobaczymy Marii  „Remilia” Creveling na pozycji supporta w północnoamerykańskiej lidze League Championship Series. Po wczorajszej porażce z Counter Logic Gaming, zespół spadł na ostatnie miejsce w tabeli i wygląda na to, że potrzebna jest zmiana, aby wyjść z kryzysu. Przed startem sezonu mówiło się, że będzie to zespół, który powalczy o wyjazd na Mistrzostwa Świata, teraz wygląda na to, że przyjdzie im walczyć o utrzymanie w LCS.

Kilka godzin temu ukazał się tweet zawodniczki, w którym dziękuje za wsparcie fanom. W kuluarach mówi się, że decyzja jest już podjęta. Remilia nie potrafi przyjąć krytyki, a także użera się ze sporą grupą hejterów. To w połączeniu ze słabymi wynikami działa na nią bardzo demotywująco. W jednym z wywiadów przyznała, że nie widzi się w LCSie, a ciągłe treningi są dla niej męczące.

Wciąż jednak nie wiemy, kto miałby zająć miejsce Remilii. Wiadomo, że musi być to gracz z NA, ponieważ RNG posiada w swoim składzie dwóch zawodników z importu, mowa oczywiście o Rosjaninie Alexey „Alex Ich” Ichetovkinie oraz Czechu Alešie „Freeze” Kněžíneku.