Na europejskiej scenie robi się coraz ciekawiej. Na razie większość transferów to tylko plotki, ale część jest już oficjalnie ogłaszanych. Reeker wczoraj dołączył do Team BDS Academy, a Xico ma przejść do hiszpańskiego KOI.

Niedawno pisaliśmy o doniesieniach o dołączeniu Nisqy'ego do MAD Lions. Te raczej na pewno się potwierdzą w najbliższym czasie, gdyż skład Lwów opuścił Reeker. Niemiec zaś długo bez drużyny nie pozostał i już wczoraj został ogłoszony nowym środkowym Team BDS Academy. Uważam, że może być to ciekawe wzmocnienie. 20-latek przed wejściem do LEC grał na bardzo wysokim poziomie. Teraz co prawda miał za słaby split jak na grę w ekipie obrońców tytułu mistrza. Jednak dalej powinien być topowym zawodnikiem na swojej pozycji w europejskich ligach regionalnych. Za to akademia Team BDS rozczarowała na aktualnie trwającej edycji EU Masters i można było się spodziewać zmian.

Zastąpiony przez Niemca został Xico, który według doniesień również nie pozostanie długo bez drużyny. Portugalczyk ma wrócić na hiszpańską scenę i dołączyć do KOI. Przypomnijmy, że w 2020 roku występował w barwach Movistar Riders i wiosną zaszedł do półfinału EUM, gdzie przegrał z polskim K1CK. A w LFL pokazywał solidne League of Legends i nie powiedziałbym, że grał najsłabiej w Team BDS Academy. KOI zaś nie dostało się do top3 Superligi i wiadome było, że wykonają jakieś zmiany. Od kilkunastu dni mówi się, że ich nowym toplanerem zostanie WhiteKnight, a w funkcję trenera przejmie Arvindir, więc KOI zapowiada się ciekawie i będzie chciało powalczyć o mistrzostwo.

Odnośnie do ligi hiszpańskiej warto też wspomnieć o tym, że 3 maja Hades dołączył do Barca eSports. A w jego miejsce w MAD Lions Madrid ma wejść Tynx. Więcej o nowym składzie akademii Lwów pisaliśmy w tym artykule.